Meyer Burger ve Solarmarkt’tan Güneş Enerjisi Alanında Stratejik Ortaklık

17 Nisan 2021 Dergi:

Meyer Burger, İsviçre’de yüksek performanslı güneş modülleri için Solarmarkt ile dağıtım ortaklığı imzaladı.

Yeni yüksek performanslı güneş modüllerinin İsviçre’deki dağıtımı için Meyer Burger, Solarmarkt GmbH ile ortak olacak. İsviçre’deki en büyük güneş enerjisi ürünleri distribütörü, şirket tarafından açıklanan ilk resmi dağıtım ortağıdır.

Meyer Burger, 27 Nisan’da yeni modülleri piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu tarihten itibaren İsviçre’deki montajcılar Meyer Burger’in modüllerini Solarmarkt’tan sipariş edip müşterilerine sunabilecek. Meyer Burger, pazar lansmanında Avrupa hedef pazarları ve ABD için başka dağıtım ortaklarını açıklayacak. Meyer Burger, Temmuz ayında Freiberg’deki (Saksonya, Almanya) fabrikadan ilk önemli miktarda modülleri göndermeye başlamayı planlıyor.

Meyer Burger (Industries) GmbH Genel Müdürü ve Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Moritz Borgmann, “Solarmarkt, İsviçre güneş enerjisi pazarında Meyer Burger için stratejik olarak önemli ve güçlü bir ortak. İsviçre’de çok olumlu bir pazar gelişimi görüyoruz ve ürünümüzle önemli pazar payları elde edeceğimize inanıyoruz. Geçen yılki strateji değişikliğimizden başlayarak Solarmarkt ile yaptığımız görüşmelerde, en başından beri aynı güveni gördük, önümüzdeki yıllarda başarılı bir işbirliği için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Solarmarkt Genel Müdürü Rafael Stadelmann, “Yeni premium marka Meyer Burger’ın güneş modülleri, İsviçre pazarındaki bariz bir boşluğu dolduruyor ve büyük bir potansiyele sahip. ‘İsviçre’de tasarlanmış yüksek performans’ anlamına gelen ürünler bizim için mükemmel bir seçim” dedi.

Solarmarkt GmbH, fotovoltaik bileşenlerin önde gelen İsviçre toptancısıdır ve optimum şekilde tasarlanmış PV sistemlerinin seçiminde ve tasarımında planlayıcıları ve montajcıları destekler. Şirketin hizmet yelpazesi, teknik danışmanlığın yanı sıra, kurulumcular için sıkça verdiği eğitim kursları ve web seminerlerini de içerir.

Solarmarkt GmbH, güneş, rüzgar, biyoenerji ve jeotermal enerji sektörlerinde faaliyet gösteren BayWa r.e. GmbH’ın bir yan kuruluşudur. 

Meyer Burger, Heterojonksiyon ve SmartWire teknolojisinin bir kombinasyonunu kullanarak Almanya’daki kendi fabrikalarında güneş pilleri, modülleri ile bu alanda gerekli ekipmanları üretiyor. Şirket, geçen on iki yılda ürünlerini laboratuvardan seri üretime geçirdi. Yeni nesil güneş modülleri, aynı yüzey alanında mevcut standart modüllere göre yaklaşık yüzde 20 daha yüksek enerji verimine sahiptir, en yüksek estetik standartları karşılar ve katı sürdürülebilirlik standartları altında üretilir.Slider Altına