Meyer Burger Güneş Modülleri Sertifikalandırıldı

20 Temmuz 2021 Dergi:

Meyer Burger Güneş Modülleri, IEC 61215 ve IEC 61730 standartlarına göre başarıyla sertifikalandırıldı. Meyer Burger, tüm güneş modülü ürünleri için VDE Renewables'dan sertifika aldı.
Almanya'da Meyer Burger Technology Ltd tarafından üretilen yüksek performanslı güneş modülleri, planlandığı gibi gerekli sertifikalarını aldı. Süreç, IEC 61215 ve IEC 61730 standartlarına göre testleri içeriyordu ve testler uluslararası kabul görmüş sertifika ortağı VDE Renewables ("VDE") tarafından gerçekleştirildi.
VDE Genel Müdürü Burkhard Holder, "Sertifika ölçümleriyle, Meyer Burger modüllerinin pazar standardına göre kıyaslandığında önemli ölçüde daha düşük bozulma gösterdiğini belirleyebildik" dedi. Ürünlere ek olarak VDE, Meyer Burger'in Freiberg (Saksonya) tesisindeki güneş modülü üretim tesislerini de denetledi. Holder: "Bu denetim, Meyer Burger'in uluslararası alanda lider kalite standardını da doğruladı" dedi.
Meyer Burger, gelecekteki kalite güvencesi ve sertifikasyonu konusunda ve daha fazla küresel işbirliği için bir ortak olarak VDE'yi seçti. Meyer Burger Technology Ltd. CEO'su Günter Erfurt, "VDE'yi seçmenin temel kriterleri, yüksek düzeyde uzmanlık ve güvenilirliğin yanı sıra finansal kuruluşlar ve sigorta şirketleri arasında yüksek düzeyde tanınırlığı olmuştur. Güneş enerjisi santrali segmentinde işe planlı girişimizi kolaylaştırdığı için ve yeni güneş enerjisi projeleri için finansman ortakları Meyer Burger için çok önemlidir” dedi. Erfurt, VDE'nin yenilenebilir enerjiye bütünsel yaklaşımının bir diğer önemli kanıtının, ürünlerin sürdürülebilirliği ve geri dönüştürülebilirliğine odaklanması olduğunu söyledi.
Meyer Burger, Solarworld AG'nin Freiberg'deki güneş modüllerinin kalite güvencesi için eski merkez laboratuvarının varlıklarını da satın aldı ve tekrar faaliyete geçirdi. Bu tam donanımlı kalite güvence laboratuvarı, VDE tarafından dünya çapında nitelikli birinci sınıf laboratuvarlar ağının bir parçası olacak. Bu, Meyer Burger'in dünya çapında sürekli olarak en yüksek kalite standartlarını sağlamasını ve ürünlerinin tanıtımında ve sürekli iyileştirilmesinde yüksek hız ve esneklik elde etmesini sağlayacak.
CEO Günter Erfurt: “Kendi tam akredite kalite güvence laboratuvarını işletmek, sektörde neredeyse benzersizdir ve Meyer Burger'in kalite liderliği iddiasının altını çizmektedir. VDE ile yakın işbirliğini dört gözle bekliyorum. Ayrıca, kalite güvence laboratuvarımıza yaptığımız ziyaretler sırasında yüksek kalite standartlarımızı müşterilerimize gelecekte daha da iyi gösterebileceğiz" dedi.