METYX ve Bergolin’in Stratejik İşbirliği ile Türk Rüzgâr Enerjisi Sektöründe Verimlilik Artıyor

16 Eylül 2023 Dergi:

Kompozit yapılar için boya çözümleri sunan Bergolin GmbH & Co. KG ile Türkiye kompozit sektörünün önde gelen markası METYX güçlerini birleştiriyor. Bu stratejik iş birliği ile yüksek kaliteli boya ürünleri sunarak Türk rüzgâr türbinlerinin verimliliğinin artırılması amaçlanıyor.

METYX, Türkiye'de Bergolin'i temsil edecek ve şirketin kompozit malzemeleri boya ürünlerinin tüm yelpazesini müşterilerine sunacak. Yüksek kaliteli kompozit boya ürünleri, uzun yıllara dayanan deneyimi ve teknik bilgi birikimiyle tanınan Bergolin, Almanya merkezli bir şirkettir. Global bir oyuncu olan METYX, kompozit endüstrisinde 20 yılı aşkın geniş bir deneyime ve uzmanlığa sahiptir. Her iki firma, 21 – 22 Eylül tarihlerinde gerçekleşecek İzmir Rüzgâr Sempozyumu'nda METYX’in standında Bergolin’in ürünlerini sektöre tanıtacak.

Bergolin ve METYX arasındaki iş birliği, Türkiye'deki rüzgâr türbin operatörleri için özellikle büyük bir öneme sahiptir. Kompozit malzemelerin boyası, rüzgâr türbinlerinin üretiminde veya onarımında, türbin dayanıklılığı ve performansı açısından kritik bir rol oynar.  Bergolin'ın yüksek kaliteli boya ürünlerini kullanan rüzgâr türbini üreticileri, kanatları, aşırı hava koşulları ve çevresel etkilerin neden olduğu streslere karşı koruyabilirler. Bu sayede rotor kanatlarının bakım aralıkları önemli ölçüde uzatılabilirken onarımlar için gereken süre de önemli ölçüde kısaltılabilir.

Bergolin'in Genel Müdürü Dr. Matthias Otting, "METYX ile iş birliği yapmaktan son derece memnunuz. Bu iş birliği, Türkiye'deki rüzgâr enerjisi sektöründeki müşterilerimize birinci sınıf boya çözümlerinin kapsamlı bir yelpazesini sunmamıza olanak tanıyacak. Bu iş birliğinin Türkiye'deki rüzgâr türbinlerini önemli ölçüde iyileştirmeye ve bu alandaki projelerin başarılı bir şekilde uygulanmasına destek olacağına inanıyoruz" dedi.

Bahattin Şendoğan, METYX'in Avrupa Satış Direktörü ise şunları ekledi: "Bergolin ile yapılan bu ortaklık, rüzgâr enerjisi sektöründeki müşterilere katma değerli ürünler sunma konusunda bizim için önemli bir adımdır. Bergolin'in yüksek kaliteli ürünleri, mevcut kompozit çözümlerimizi mükemmel bir şekilde tamamlıyor. Bu iş birliği sayesinde rüzgâr türbinlerinin performansına olumlu bir etkimizin olabileceğine inanıyoruz.”