Marsan Marmara Holding, “Marsun” Markasıyla Panel Üretecek

31 Mart 2016 Dergi: Mayıs-Haziran 2016

İnşaat, turizm, gayrimenkul yatırım ve proje geliştirme gibi sektörlerdeki 19 şirketiyle 35 yıldır faaliyet gösteren Marsan Marmara Holding A.Ş., rotayı “güneş enerjisi” sektörüne çevirdi. Gebze İMES Organize Sanayi Bölgesi’nde, Temmuz 2016 tarihinde seri üretime geçecek olan fabrika, yılda 270 MegaWatt (MW) üretim kapasitesiyle; mono, poly, bi-facial ve çift çamlı güneş enerjisi panellerinin üretimini yapacak.  

Marsun güneş enerjisi panellerine, yurtdışından siparişlerin geldiğini kaydeden Marsan Marmara Holding A.Ş. CEO’su Berk Çiller, şunları söyledi: “Verimli, kaliteli, katma değeri yüksek güneş enerjisi panellerini üretme stratejisiyle yola çıktık. Bir yılı aşkın süredir, Hollanda, Çin, Tayvan’dan gelen uzmanlarımızla çalışmaya devam ediyoruz. Temmuz ayında faaliyete geçecek olan fabrikamıza, Amerika, Avrupa, Avustralya, Afrika ülkelerinden sipariş alıyoruz. 4 kıtadan aldığımız siparişle, hemen hemen bu yılın ve gelecek yılın kapasitesini doldurmak üzereyiz”.

Yeşilköy İstanbul Fuar Merkezi’nde, 7 - 9 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı ‘Solarex İstanbul’da, “Marsun güneş enerjisi panelleri” Hall-11, A03-B02 nolu standında yerli ve yabancı sektör temsilcilerini ve alım heyetlerini ağırlayacak.

 Slider Altına