Header Reklam
Header Reklam

LONGi, Güneş Panellerinde Kir Birikimini Ortadan Kaldıran Guardian Anti-Dust'u Avrupa'da Pazara Sundu

21 Haziran 2024
LONGi, Güneş Panellerinde Kir Birikimini Ortadan Kaldıran Guardian Anti-Dust'u Avrupa'da Pazara Sundu

Önde gelen güneş enerjisi teknolojisi şirketi LONGi, Intersolar 2024'te Hi-MO X6 Max arka kontak serisinin bir parçası olarak yeni modül yeniliği "Guardian Anti-Dust"u pazara sundu. Guardian Anti-Dust, konutların yanı sıra endüstriyel alanlar için de uygundur. Güneş panelleri üzerinde kalıcı kir birikmesi sorununu ortadan kaldıran toz önleyici kısa uçlu çerçeve tasarımına sahiptir. Yer çekimi ve yağış etkisi altında tozun modülden doğal olarak kaymasına izin verecek şekilde tasarlanmıştır. Guardian Anti-Dust'un tasarımında ve geliştirilmesinde kullanılan modül ayrıca, TaiRay Inside teknolojisini kullanan LONGi'nin yeni dikdörtgen M11 plakasıyla donatılmıştır. MO X6 Max Guardian Anti-Dust, sırasıyla %23,3 modül verimliliği ve maksimum 475 ve 630 watt güç çıkışıyla 54 ve 72 hücreli olarak mevcuttur. Birleşik Krallık ve İrlanda Kıdemli Satış Müdürü Sean McSorley şunları söyledi: "Hi-MO X6 Max Guardian Anti-Dust, özellikle kum ve toz yükünün yoğun olduğu bölgelerde modülün temiz ve kalıntısız kalmasını sağlamak ve böylece performansını ve ömrünü en üst düzeye çıkarmak için yapılan kapsamlı araştırma ve testlerin bir sonucudur. Aynı zamanda hem LONGi'nin geri temas teknolojisi HPBC'ye hem de yeni TaiRay Inside teknolojisine atfedilebilecek üstün performans parametreleri sunuyor." 
Hi-MO X6 Max Guardian Anti-Dust modülü, dayanıklılığını ve performansını sağlamak için 1000'den fazla güvenilirlik testinden ve 500 günden fazla saha doğrulamasından geçmiştir. Modül, üstün performans sunmanın yanı sıra, daha az bakım gereksinimi ve daha düşük panel hasarı riski gibi avantajlar da sunar. Kir ve toz birikimi sorununu çevre dostu bir şekilde çözmek konusunda Sean McSorley şöyle dedi: "Müşterilerimizin ve kurulumcularımızın çoğu, kir birikmesinin güneş paneli sahipleri için büyük bir endişe kaynağı olacağını ve bunun da güç kaybına ve performansın düşmesine yol açacağını belirtti. Hi-MO X6 Max Guardian Anti-Dust modülüyle, çerçeveyi sıcak noktalar ve kir birikmesi riskini en aza indirecek şekilde yeniden tasarlayarak bu sorunu doğrudan çözdük.” 
Guardian'ın patentli çerçevesi ve gelişmiş sızdırmazlık teknikleri, dayanıklılık ve yük kapasitesi sağlar. Ayrıca modül, gelen ışığın engellenmesini önleyerek modülün optimum güç üretim performansını sağlar. Modülün uzun kenarlarının çerçevesi geleneksel parametrelere uygundur ve standart kelepçeler kullanılarak monte edilebilir. 
Guardian Toz Önleme Modülü, 54 ve 72 hücreli, sırasıyla 1800x1134x30mm ve 2382x1134x30mm ölçülerinde ve 21,6 kg ve 28,5 kg ağırlığında mevcuttur. 54 hücreli versiyon 475 watt'lık maksimum güç çıkışı sunarken, 72 hücreli 630 watt, yüksek verimli ve güçlü arka temaslı hücre teknolojisi sayesinde zorlu koşullar altında bile yüksek güvenilirlik ve istikrarlı çalışma sağlar.

2022 yılında WEF (Dünya Ekonomik Forumu), güneş panellerini suyla temizlemenin dünya çapında yılda yaklaşık 10 milyar galon içme suyu tüketeceğini tahmin ediyordu. Bu, 2 milyona kadar insana içme suyu sağlamak için yeterli olacaktır; bu, gelecekte güneş panellerinin suyla temizlenmesini zora sokacaktır. Sean McSorley, "Dünya çapında, yüzeylerde geri dönüşü olmayan çiziklere neden olmadan güneş panellerini susuz temizlemenin yollarını arayan birçok araştırma girişimi var. Guardian Anti-Dust bu çabalara önemli bir katkıdır. Anti-Dust kısa kenar çerçevesi camla aynı hizada olduğundan, toz ve çamur kolayca kayabilir veya yağmurla yıkanıp gidebilir. Ayrıca yoğun kar yüklerinde de geride kum veya su kalıntısı kalmıyor” dedi.
 Slider Altına