LG’nin Yeni Güneş Paneli NeON H ile Daha Verimli ve Sürdürülebilir Enerji Çözümü

14 Nisan 2021 Dergi:

N-tipi yarım kesilmiş hücrelere sahip gelişmiş güneş panelleri sektöre yön verecek güç çıkışı ve dayanıklılık sunuyor.

LG Electronics'in (LG) en yeni geliştirilen güneş paneli, şirketin yenilikçi N-tipi yarı kesilmiş hücrelerini içeriyor, yüksek güç çıkışı sağlıyor ve 25 yıllık garantiyle destekleniyor. LG NeON H güneş paneli, önceki modele kıyasla gelişmiş performans sunan bir paket içinde karbonsuz enerji ve uzun süreli güvenilirlik sunduğu için hem konut hem de ticari uygulamalar için ideal çözüm olarak gösteriliyor.

Günümüzde piyasadaki güneş panellerinin çoğunda pozitif tip hücreler kullanılırken, LG NeON H, Santigrat derece başına yüzde -.33 sıcaklık katsayısına sahip negatif N-tipi hücreler kullanıyor1. N tipi hücrelerin iki yüzeyli hücre yapısı, hücrelerin güneş ışığını hem ön hem de arka taraftan absorbe etmesini sağlıyor. Sonuç olarak panel, 120 hücresinden maksimum 390W üreterek olağanüstü çıktı sağlarken aynı zamanda güç kaybını da en aza indiriyor2. Son derece dayanıklı enerji çözümü, zorlu hava koşullarına dayanabiliyor. Ayrıca kurulumdan sonraki ilk saatlerde güneş ışığına maruz kalmadan kaynaklanan performans kaybı ve ışığın neden olduğu bozulmaya (LID) dayanıklı olmasıyla biliniyor3

lg-neon-hLG, iki büyük uluslararası denetim ve sertifika kuruluşu olan UL ve TÜV Rheinland tarafından onaylanmış kurum içi güneş enerjisi test tesislerini işleten dünyanın ilk üreticisi olma unvanına sahip. Endüstri standardı test kriterlerini karşılayan LG NeON H panellerinin, 25 yıllık sürekli kullanımdan sonra bile orijinal performanslarının yüzde 90,6'sı ile çalışacağı garanti ediliyor4.

LG Electronics İş Çözümleri Şirketi Başkan Yardımcısı ve Enerji İş Birimi Başkanı Kevin Kim, “Yeni NeON H güneş panelimiz, LG'nin yarattığı en güvenilir ve verimli yenilenebilir enerji çözümüdür. Güneş enerjisi ürünleri için çeyrek asır garanti sunma güvenine sahip yalnızca bir avuç üreticiden biri olan LG, zamanın testine dayanan verimli ve etkili çözümler sağlama taahhüdünü sürdürüyor” şeklinde konuştu.

Daha fazla bilgi için tıklayın

1 Dahili hızlandırılmış test verilerine göre doğrulanan sıcaklık katsayısı.
2 CSA Group tarafından Ocak 2021'de onaylanmıştır.
3 Dahili hızlandırılmış test verilerine dayalı olarak doğrulanan ilk performans.
4 25 yıllık performans, dahili hızlandırılmış test verilerine göre doğrulanmıştır. Gerçek performans, ortama veya kullanım koşullarına bağlı olarak değişebilir.Slider Altına