KEY ENERGY 2019, Yenilenebilir Enerji Teknolojilerindeki Yenilikleri Sergileyecek

09 Temmuz 2019 Dergi:

Uluslararası Key Energy 2019 Yenilenebilir Enerjiler Fuarı, 5-8 Kasım 2019 tarihleri arasında İtalya’nın Rimini kentinde düzenlenecek. IEG İtalyan Fuar Grubu tarafından düzenlenen Key Energy fuarı, Avrupa’nın önde gelen Yeşil, çevreci teknolojiler fuarı Ecomondo ile eş zamanlı yapılacak. Güneş, Depolama, Rüzgâr, Verimlilik, Sürdürülebilir Kentler disiplin başlıkları bulunan Key Energy’de, DPE Avrupa Enerji Arzı bölümü ilk kez yer alacak.

Key Energy; Rimini, Akdeniz Havzası, Balkanlar ve Orta Doğu'daki rüzgâr enerjisi konusundaki tek fuarı olan Key Wind'i, güneş enerjisi ve enerji depolaması için tüm teknoloji ve çözümlerle Key Solar’ı ve Key Storage’i, enerji verimliliği ve kojenerasyon dünyasına yönelik Key Efficiency’yi, kentsel dönüşüm, sürdürülebilir gelişme ve dijital teknolojileri bir araya getiren Sustainable City’yi bir çatı altında topluyor.

Key Energy Bilim Komitesi Başkanı Gianni Silvestrini'ye göre, "Ulusal Enerji ve İklim Planının tamamlanması 2019'un sonunu bulacak. Ulusal Enerji ve İklim Planı, karbonsuzlaşma süreci için 180 milyar Euro tutarında ek bütçe sağlayacak. Bu plana göre, önümüzdeki on yılın sonunda, elektrik üretiminin %55’inden fazlası yenilenebilir kaynaklardan sağlanacak ve 2020'den mevcut binalarda da enerji konusunda agresif çalışmalar başlayacak.”

Yeşil ekonomi büyüyor, Key Energy; İtalya, Avrupa ve dünyanın diğer coğrafyalarından gelen profesyonel ziyaretçilerin tanışması, bilgi alışverişlerinde bulunması, yeni fırsatlar elde edebilmeleri için ideal ortam sağlayacak.

2018 fuar programında konferanslar, atölyeler ve eğitim kursları, 534 konuşmacı ve 2450 katılımcı dahil olmak üzere 60 etkinlik yer almıştı. Bu yıl da, fuara zengin bir etkinlik programı eşlik edecek.

DPE-Avrupa Enerji Dağıtımı, elektrik üretimini konu alan ve fuar kapsamında ilk kez yer alan bir bölüm olacak. Burada, şebekeye bağlı olmayan enerji üretimi, şebeke akımı zayıflamaları, kesilmeler karşısında çözümler yer alacak. DPE, İtalya ve Avrupa'da mevcut teknolojik yenilikler konusunda derinlemesine bir fikir sağlayacak.

Key Energy, döngüsel ekonominin teknolojik inovasyonlarını sergileyecek 23. Ecomondo fuarı ile birlikte Rimini’yi tüm yeşil dünyanın bilgi merkezi yapacak, birleşik etkinlik, Çevre Bakanlığı, Ulusal Konsey ve 66 sektörel STK’nın desteği ve katılımı ile düzenlenecek.

www.keyenergy.it

 Slider Altına