Slider Altına

Isıtma Soğutma Sektörün “Yeşil Gelişim” Tutkusundaki Zafiyetin Maliyeti Tartışılacak

04 Ocak 2019 Dergi:

İklim değişikliğiyle mücadelede gösterilecek azmin zayıf olmasının sonuçları, uzun vadede çok pahalı olacak ve gezegenimizde felaket etkisi yaratabilecek. Avrupa Isı Pompası Derneği (EHPA) ile birlikte, Avrupa Parlamentosu milletvekili ve EUFORES (Yenilenebilir Enerji Kaynakları Avrupa Forumu) Başkanı Jeppe Kofod, ısıtma ve soğutma sektöründe daha yeşile doğru dönüşümde sahip olunması gereken hırsın eksikliğinin maliyetini tartışmak için bir öğle yemeği etkinliğine ev sahipliği yapıyor.

Bu yılın başlarında, Alman Yenilenebilir Enerji Birliği (BEE), konut sektöründe kazanların değişiminin ekonomik etkileri hakkında bir rapor yayınladı. Raporda, basit bir kazanın yenilenmesinin ve yerine yenilenebilir enerjinin kullanılmasının, iklim hedeflerine ulaşmak için uygun olacağı ve bunun yerine yenilenebilir enerjinin kullanılmasını önerisi bulunuyor.

Konuşmacılar ve panelistler; politika yapıcılar, endüstri temsilcileri ve STK temsilcileri gibi çeşitli paydaşları temsil edecek.

Etkinlik, 30 Ocak 2019’da Brüksel’de Avrupa Parlamentosu Üyeler Salonunda 12.00-13.30 arasında gerçekleştirilecek.

Taslak Gündem:

12.00 EUFORES Başkanı ve Milletvekili Jeppe Kofod

12.10 Alman çalışmasının sunumu: BEE temsilcisi tarafından konut sektöründe kazanların değişiminin ekonomik etkileri hakkında raporun sunumu

12.30 Avrupa Parlamentosu Üyeleri, Komisyon temsilcileri, tüketici kuruluşları, Avrupa Çevre Bürosu (EEB), Avrupa Isı Pompası Birliği (EHPA) ve Avrupa Bakır Enstitüsü temsilcilerinin katıldığı panel

13.00 İzleyiciler konuşuyor

13.20 EUFORES Başkanı ve Milletvekili Jeppe Kofod'un kapanış konuşması

Katılım için Ocak ayı ortasına kadar eirini.litina@ehpa.org adresine başvuru yapılabilir.