HT-SAAE, “En İyi Performans Gösteren Üreticiler” Listesinde 

11 Haziran 2020 Dergi: Mart-Haziran 2020

HT-SAAE, PVEL 2020 PV Güvenirliği Değerlendirmesi'nde ‘’En İyi Performans Gösteren Üreticiler” listesine seçildi. Farklı değerlendirme kriterine göre, panellerinin güvenirliği ve performansıyla başarı gösteren HT-SAAE, dünya sıralamasında 6. sırada yer alarak birçok rakibini geride bıraktı. HT-SAAE, listeye giren ilk Türk üretici olarak da dikkat çekti.

ABD merkezli test laboratuvarı olan ve sektörün en prestijli kurumları arasında yer alan PVEL, uzun yıllardır elde ettiği verilerle güneş enerji teknolojisi kredibilitesini gösteren performans ve güvenirlik testleri gerçekleştiriyor. Her yıl PV Evolution Labs (PVEL) tarafından üstlenilen ve DNV GL ile ortaklaşa hazırlanan “PVEL PV Güvenirliği Değerlendirmesi” raporunda panel güvenirliği birçok yönden değerlendiriliyor. Bu yıl yapılan değerlendirmelere göre HT-SAAE, Türkiye’de üretilen güneş panelleriyle 21 rakibinin olduğu listede üst sıralarda yer aldı ve küresel bir lider olarak listeye 6. sıradan girdi.

PVEL PV Güvenirliği DeğerlendirmesListeye giren tek Türk üretici
HT-SAAE, PVEL 2020 PV Güvenirliği Değerlendirmesi’ne İstanbul/Türkiye’deki fabrikasında üretilen ürünlerle girmeyi başaran tek Türk şirketi oldu. Yüksek performanslı panelleriyle dünya çapında birçok projede yer alan HT-SAAE, güçlü finansal yapısı, kaliteli üretimi ve yüksek kapasitesi ile global projelere güneş paneli tedarikini her yıl artırmayı hedefliyor.

Güneş panelleri yüksek performansıyla dikkat çekti
PVEL 2020 PV Güvenirliği Değerlendirmesi’nde 22 farklı markadan, farklı tip ürünler üzerinde yapılan Elektroluminans, Flash, PID, ısıl döngü, yüksek sıcaklık, mekanik dayanım testi ve ışınım testleri sonucunda en iyi performans gösteren paneller belirlendi. HT-SAAE tarafından üretilen güneş panelleri, yapılan bu testlerin birçoğunda yüksek performans göstererek üst sıralarda yer aldı.

Ayrıca üreticileri en iyi performanslarına göre sıralayan tabloda; HT-SAAE ürettiği 4 farklı tipte 8 güneş paneliyle en iyi performans listesinin de ilk sıralarında yer aldı.Slider Altına