Hareket Proje Taşımacılığı, ESTA Mükemmeliyet Ödülü’nü aldı

06 Ağustos 2012 Dergi: Temmuz-Ağustos 2012

Proje taşımacılığı konusunda Türkiye’de pazar liderlerinden olan Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği, sektörün Oscar’ı sayılan ESTA Mükemmelliyet Ödülü’nün kazananları arasında yerini aldı. Hyundai Engineering için Türkmenistan’da gerçekleştirilen toplamda 4 adet 566 tonluk Amine absorber ve 4 adet 136 tonluk Amine regenerator’un 1250 km tek konvoyda taşınma projesi ile alınan ödül, Hareket’in sektörde geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Avrupa’da faaliyet gösteren vinç şirketleri ve proje taşımacılığı firmaları derneklerini bir çatı altında toplayan ESTA, her yıl düzenli olarak organize ettiği ESTA Mükemmelliyet Ödülü’nün 2012 kazananlarını açıkladı. ESTA 2012 Ödül Aday Listesi’nde iki farklı kategoride aday gösterilen Hareket, jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda “120 Ton Üstü Treylerli Yük Taşıma” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Proje sırasında 62 gün süren kara yolculuğu yapılırken, yol güzergahı üzerinde 60 köprü by-pass’ı ve 46 noktada panel köprü kullanıldı. Paris’te düzenlenen ödül töreninde bir Türk şirketi olarak ESTA Mükemmeliyet Ödülü kazanmanın gurunu yaşadıklarını belirten Hareket Proje Taşımacılığı ve Yük Mühendisliği A.Ş. Genel Müdürü Engin Kuzucu, verdikleri hizmetin dünya standartlarında olduğunun tescillendiğini vurguladı. Hyundai Engineering adına konuşan Proje Müdürü Paul Kim ise, oldukça zor bir projeyi başarıyla tamamladıkları için Hareket’i kutlarken, işbirliklerinin önümüzdeki dönemde artarak devam edeceğinin altını çizdi.


Etiketler


Slider Altına