Güney Afrika Yenilenebilir Enerji Planını Açıkladı

29 Ağustos 2018 Dergi:

Güney Afrika Cumhuriyeti’nin  yeni hükümet planları kapsamında yenilenebilir enerji yatırımlarına 2030 yılına kadar 19GW kapasite eklenecek.

Yenilenebilir enerji kaynakları, 2030 yılına kadar Güney Afrika'nın enerji çeşitliliğinin % 26'sını karşılayacak ve yeni planlar dahilinde yaklaşık 11.5GW'lık onshore rüzgar projeleri de dahil olacak.

Enerji Bakanlığı tarafından yayınlanan Entegre Kaynak Planı, rüzgar hedefine ek olarak 8GW PV ve 600MW CSP için bir yol haritası çiziyor. Bu, gelecek yıllarda eklenen yeni yatırımların en büyüğü olacak olan 5.6GW PV ve 8.1GW rüzgar kapasitesini gerektirecektir. K2 Yönetim Ülke Direktörü Hebren James, planların küresel enerji geçişini ve “Temiz, ekonomik ve verimli enerjiye doğru kitlesel hareketi tanıdığını” belirtti ve sözlerine şunları ekledi: “Yenilenebilir enerjiler, ülkelerin büyüyen enerji ihtiyaçlarını karşılamada hayati bir rol oynamaktadır. Güney Afrika'nın ülkede mevcut muazzam kaynaklardan faydalanmaya devam etmesi ve yenilenebilir enerjilerin ülkenin enerji çeşitliliğinde önemli bir rol oynadığından emin olması zorunludur”.

http://renews.bizSlider Altına