''Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı'' Mart'ta İstanbul'da yapılıyor

03 Şubat 2010 Dergi: Ocak-Şubat 2010

İhlas Fuarcılık tarafından düzenlenen 'Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı', 11-14 Mart tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde gerçekleştiriliyor.

Üçüncü kez sektöre kapılarını açması beklenen fuar, dünyadaki son teknolojilerin ve Türkiye'de üretilen yeni ürünlerin bir arada sunulduğu ticari bir platform olmayı hedefliyor.

'Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı', sektörün lider firmalarının ve temsilcilerinin buluştuğu bir organizasyon. Avrupa'daki ve dünyadaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini söyleyen Güneş Enerjisi ve Teknolojileri Fuarı katılımcısı pek çok firma, fuar sayesinde bir araya geldiklerini ve Türkiye'de yeni yatırımlar konusunda görüşebildiklerini, bu görüşmeler sonrasında da gelecek yıllarda sektör için olumlu bir takım gelişmeler yaşanacağını belirtiyorlar.

Avrupa'nın en güneşli ülkelerinden biri olarak kabul edilen Türkiye'de, bu konuya yoğunlaşan bir fuarın olması, Dünya çapında tanınmış ve Türkiye'de yatırım yapmaya gönüllü bir çok dünya markası tarafından da yoğun bir ilgi ile karşılaşıyor. 3. Güneş Enerjisi Teknolojileri Fuarı, güneş enerjisi sektörünü ve özellikle güneş alma bakımından zengin olan ülkemizi de, dünya çapında ön plana çıkararak, hak ettiği ilgiyi görmesine sebep oluyor.

Sektörde ilk defa İhlas Fuarcılık tarafından düzenlenen 'Güneş Enerjisi Teknolojileri' Fuarı, konusuyla ilgili dernekler tarafından da destekleniyor. T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı başta olmak üzere, Elektrik İşleri Etüt İdaresi, Ulusal Fotovoltaik Teknoloji Platformu, Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstri Derneği, Temiz Dünya Ekolojik Çözümler Platformu, Cleanglobe Shaping the Solar Future, Yeşil Ekonomi Derneği, Enerji Hukuku Araştırma Enstitüsü, International Centre For Hydrogen Energy Technologies, Alosbi, Çevkor, Epa, Tema, Hesiad, KOSGEB, Konya Sanayi Odası, Güneşten Elektrik Üreticileri Fotovoltaik Sanayicileri ve İş Adamları Derneği ve daha bir çok kurum bu fuarda etkinlikleri ile göz dolduracaklar.

Fuarda; solar enerji fotoelektrik mamülleri, solar enerji ve yapı entegrasyon ürünleri ve uygulamaları, solar enerji ısı koruma materyalleri, solar enerji yeni materyal ve teknolojileri, solar enerji fotovoltaik ürün ve üretim teçhizatları, solar enerji şarj ürünleri ve teçhizatları, solar enerji soğutma ve ısıtma teçhizatları, solar enerji tamamlayıcı otomatik kontrol cihaz ve enstrümanları, solar enerji özel levha ve dolguları, solar enerji su ısıtıcı ve ürün teçhizatları, solar enerji üreticileri, solar enerji montaj atölyesi sahipleri, solar enerji sistemleri imalatçıları ve ithalatçıları ürün ve hizmerleriyle yer alacaklar.


Etiketler