GÜNDER Yeni Yönetimini Seçti

17 Mart 2017 Dergi:

Türkiye’nin güneş enerjisi alanındaki en köklü sektör birliği GÜNDER’in 2017 yılı Olağan Genel Kurulu yapıldı.

 GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanlığına oybirliği ile Kutay Kaleli (Istrich Enerji) seçildi.

 İki yıllığına seçilen yeni yönetimde başkan yardımcılığı görevlerini ise Nadim Ekiz (Eltemtek), Mehmet İzzet Özaydın (Sunlego) ve Mehmet Nazım Yavuz (OC3) üstlendi.

GÜNDER yönetim kurulunda görev alacak diğer üyeler ise Zahit Balbay (Zahit Alüminyum), Halil İbrahim Dağ (Solimpeks), Kerim Gazioğlu (Gazioğlu Solar), Ayşe Çiğdem Besen (GTC Dış Ticaret), İbrahim Erkan Yenen (Norm Enerji), Artun Şabciyan (Multicontact), Arda Yalı (Elin Enerji), Alican Ekin (Ekinler-Eurosol), Erdal Yılmaz (Çepaş), Sabahattin Öz (YEGM) ve Tarık Sarvan (CW-Enerji) olarak belirlendi.

 Denetim kurulu üyeliklerine de Ebru Balı (TSE), Eren Engür (Icarus Enerji) ve Murat Ekici (Prime Enerji) getirildi.

 GÜNDER’de 2011 yılından beri Genel Sekreter olarak görev yapan Faruk Telemcioğlu da bu görevini sürdürmeye devam edecek.

 Göreve gelmesi dolayısı ile açıklama yapan GÜNDER Yönetim Kurulu Başkanı Kutay Kaleli şunları kaydetti;

‘’Dünyada değişmeyen tek şey değişimin kendisidir. Dernekler de değişime ayak uydurmalı, durağanlaşmaktan ve statik yapılardan uzaklaşmalıdır. Olağan Genel Kurulumuz sonrasında geldiğimiz bu noktada, GÜNDER de değişime ayak uydurmuş ve yepyeni, dinamik, vizyoner aynı zamanda her biri kendi alanında son derece tecrübeli isimlerden oluşan yeni Yönetim Kurulunu oluşturmuştur.

Türkiye maalesef güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda özellikle üyesi olduğumuz G20 içerisindeki bir çok ülkenin ciddi anlamda gerisinde bulunuyor. Bu anlamda bizim gibi STK’lara ve güneş dostlarına ciddi bir sorumluluk düşüyor. Bu sorumluluğun da en doğru şekilde yatırımcıyı koruyarak, yerel üretimi teşvik ederek ve destekleyerek, kazan-kazan felsefesi ve mükemmelliyetçi bir anlayışla geliştirilmesi zorunludur. GÜNDER’in yeni yönetimi olarak belirlediğimiz hedeflere yönelik faaliyetlerimizi bu sorumluluk ve vizyon ile gerçekleştireceğiz.''


Etiketler