Growatt Inverter ile Form Elektrik A.Ş. Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı

16 Haziran 2020 Dergi: Mart-Haziran 2020

Dünya çapında 17 GW kurulu gücü ve 1,7 milyonun üzerinde ürün tedariği ile dünya invertör marka sıralamasında ilk 5 ‘te yer alan Growatt Inverter ile 2000 yılından itibaren yüzde 100 yerli sermaye ile yenilenebilir enerji, enerji depolama çözümleri ve akıllı şebeke konularında ülkemize hizmet veren Form Elektrik A.Ş. arasında işbirliği anlaşması imzalandı.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, Türkiye’de temsilciliğini yaptığı kaliteli marka ve ürün grubu ile aynı zamanda 21 elektrik dağıtım firmasının çözüm ortağı olan Form Elektrik A.Ş.’nin, invertör piyasasında da diğer ürün gruplarında sağladığı müşteri memnuniyetine ulaşmayı hedeflediği belirtildi.

Açıklamada, Türkiye’de ortalama her 4 yenilenebilir enerji santralinden 1’ine ürün veya hizmet sunarak sektörde en çok tercih edilen firmalar arasında yer alan Form Elektrik A.Ş.’nin, Growatt marka ongrid invertör, offgrid invertör, hybrid invertör ve lityum depolama çözümleri ve enerji yönetimi aksesuarları ile solar sektörüne hizmet etmeye devam edeceği ifade edildi.

Bugün olduğu gibi gelecekte de kaliteden ödün vermeden, verimliliği yüksek ürünler ile sektöre hizmet vermeyi kendilerine misyon edindiğini vurgulayan Form Elektrik A.Ş. yetkilileri, en büyük hedeflerinin, diğer ürün ve hizmet gruplarındaki satış ve servis başarısını aynı şekilde Growatt invertörleri için de elde etmek ve Growatt markasını Türkiye invertör piyasasında en çok tercih edilen invertör markası haline getirmek olduğunu ifade etti.Slider Altına