Google, 1,6 GW Planının Bir Parçası Olarak, 140 MW Kapasite ile En Büyük Ölçekli Satın Almayı Gerçekleştirdi

03 Eylül 2020 Dergi:
San Francisco merkezli Candela Renewables, bu hafta Google ile Teksas'ta üretilecek ve ERCOT elektrik şebekesine gönderilecek 140 MW güneş enerjisi için bir PPA imzaladığını duyurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak, Candela yeni bir güneş enerjisi projesi geliştirecek, yatırımın bir sonucu olarak yerel ekonomiyi güçlendirecek, yeni inşai yatırım ve kalıcı tam zamanlı istihdam yaratacak.
Candela, bu anlaşmanın, Google'ın şimdiye kadarki en büyük yenilenebilir enerji satın alımının bir parçası olduğunu ve aynı zamanda şimdiye kadarki, Google dışında da en büyük kurumsal yenilenebilir enerji satın alımının bir parçası olduğunu söylüyor. Google’ın 1.6 GW kapasite hedefi çerçevesinde toplamda 18 yeni enerji anlaşması bulunuyor, Candela'nın PPA anlaşması da bunun bir parçasıdır.
Google, toplamda 18 yeni anlaşmanın tüm dünya geneline yayıldığını ve ABD, Şili ve Avrupa'daki yatırımları içerdiğini söylüyor.
Google, ABD'de; Kuzey Carolina (155 MW), Güney Carolina (75 MW) ve Teksas'taki (490 MW) olmak üzere toplam 720 MW'lık güneş enerjisi çiftliklerinden enerji satın alıyor ve bu da küresel güneş portföyünün kapasitesini iki katından fazla artırıyor.
Güney Amerika'da Google, Şili'deki veri merkezini besleyen şebekeye 125 MW yenilenebilir enerji kapasitesi ekliyor. Son olarak, satın alınan yeni yenilenebilir enerji kapasitesinin neredeyse yarısı (793 MW) Avrupa'da, özellikle Finlandiya (255 MW), İsveç (286 MW), Belçika (92 MW) ve Danimarka'da (160 MW) yer alacak.
 


Slider Altına