GoodWe, Wood Mackenzie’in “Hibrit İnvertör Tedarikçileri”nin Global Sıralamasında 1. Sırada

08 Mayıs 2020 Dergi:

GoodWe, küresel ölçekte hibrit invertör tedarikçileri arasında 1 numaraya yükseldi ve şu anda %15’ten fazla küresel pazar payı ile bu seçkin listenin en üstünde duruyor. Rakamlar, Global PV Inverter Pazar Payları Tam-Yıl 2019 başlıklı raporunda Wood Mackenzie tarafından doğrulandı.

Konuyla ilgili GoodWe tarafından yapılan açıklamada, “Bu olağanüstü başarı, bize büyük gurur veriyor ve bu dev kilometre taşını müşterilerimizle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. 200’den fazla solar araştırmacımız tarafından geliştirilen büyük Ar-Ge çalışmaları sayesinde, geniş yelpazeli ürünlerimiz ile enerji depolama segmentinde liderliğe ulaşmış durumdayız. GoodWe, 2014 yılının başlarında güneş enerjisi depolama alanında aktifleşmeye başladı. Yıllarca süren sürekli araştırma ve stratejik dağıtımdan sayesinde GoodWe; tek fazlı ve üç fazlı, yüksek voltajlı ve düşük voltajlı, DC bağlantılı ve AC bağlantılı retrofit çözümlerini kapsayan 3kW'dan 100kW'a kadar endüstrinin en kapsamlı depolama portföyüne sahip bir konuma gelmiştir.

sevkiyatlara gore kuresel depolama hibrit invertor pazar payi

Şu anda GoodWe’nin hibrid invertör portföyü, farklı uygulama senaryoları için; ES, EM, ET, EH, BT, BH, SBP, ETC, BTC, SEA serilerinden oluşmakta ve depolama sektörü için büyük bir potansiyel sunmaktadır. Bu ileri teknolojili seçkin ürünler sayesinde GoodWe; Krannich Solar, Voltalia, Memodo gibi sektörün önde gelen küresel distribütörleri ile stratejik işbirliği anlaşmaları imzalamıştır. Enerji depolama kategorisinde, özellikle; Avrupa, Güney Afrika ve Avustralya'da en üst sırada yer almaktayız. İtalya, Almanya ve Avustralya gibi elektrik fiyatlarının yüksek olduğu pazarlarda, FIT ve yüksek elektrik faturaları nedeniyle artan talebe istinaden, öz tüketimi en üst düzeye çıkarmak amacıyla hibrit invertörler tercih edilmektedir. GoodWe’nin yedekleme fonksiyonu, zorlu hava koşullarında bile 24 saat kesintisiz güç sağlamaktadır. Elektrik şebekelerinin güvenilmez veya yetersiz olduğu ülkelerde; hibrit sistemler, kendi kendine yeterlilik için en iyi alternatifi sağlamaktadır. Pazar, depolama için çok elverişlidir ve GoodWe olarak bu kapsamda oldukça uygun ürünlerimiz mevcuttur.

8 adet GoodWe ET Serisi hibrit invertörlerden oluşan İspanya’daki 80kW güneş enerjisi depolama sistemi

Resim 1: 8 adet GoodWe ET Serisi hibrit invertörlerden oluşan İspanya’daki 80kW güneş enerjisi depolama sistemi

10 adet GoodWe ET Serisi hibrit invertörlerden oluşan Gana’daki 100kW güneş enerjisi depolama sistemi

Resim 2: 10 adet GoodWe ET Serisi hibrit invertörlerden oluşan Gana’daki 100kW güneş enerjisi depolama sistemi

GoodWe, TÜV Rheinland’ın ‘All Quality Matters’ ödülünü 2015 yılından bu yana dört yıl üst üste kazanmıştır. 2015’teki tek fazlı ES serisinden, 2017’deki SBP serisine ve 2018’deki üç fazlı ET serisine dek ödüllü tüm ürünler, GoodWe’nin depolama segmentindeki kapsamlı ve mükemmel yeteneğini kanıtlamaktadır. Tüm GoodWe depolama ürünleri, benzersiz bir UPS işlevi (Kesintisiz Güç Kaynağı) ile donatılmıştır. Piyasadaki mevcut EPS fonksiyonları (Acil Güç Kaynağı) ile karşılaştırıldığında; UPS, 7/24 kesintisiz güç kaynağını garanti eden ve 10 milisaniyeden daha kısa bir otomatik geçiş süresine sahip olması sebebi ile klimalar veya buzdolapları gibi endüktif yükler için çok daha uygundur” ifadelerine yer verildi.

Bu başarı hakkında yorum yapan GoodWe CEO’su Daniel Huang ise şunları belirtti: “Dünyadaki 1 numaralı Hibrid İnverter Tedarikçisi olmak; GoodWe’nin, gelişmeye devam etmesini sağlayan bir motivasyon kaynağıdır. GoodWe, her zaman yüksek kaliteli invertörler sunmanın en önemli rekabet avantajı yarattığını ve devam eden enerji dönüşümünde ana katkısı olduğunun bilincindedir. Müşterilerimize ve ortaklarımıza, bize sağladıkları destekleri ve seçkin ürünler sunmamıza yardımcı olan tüm değerli geri bildirimleri için teşekkür ederiz.”

GoodWe; insanların günlük yaşamlarını sürdürülebilir kılmak için enerji verimliliğini artırmak ve dünya çapındaki tüketiciler için daha düşük maliyetli enerji depolama sistemleri üretmek, güneş sistemlerinin aralıklı doğasını yönetmek ve müşterilerin enerji öz tüketimi ve enerji bağımsızlığı hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için önde gelen küresel ortaklarla çalışmaya devam ediyor.Slider Altına