GoodWe, Şangay Borsasında Listelendi

09 Eylül 2020 Dergi: Temmuz-Eylül 2020

GoodWe 4 Eylül Cuma günü, hisse senetlerinin ilk halka arzını duyurdu ve şu anda resmi olarak halka açık bir limited şirket olarak listelendi. Hisse senetleri Şangay Borsasında 4 Eylül’de 688390 hisse koduyla işlem görmeye başladı.

Şangay Borsasının Büyük Salonundaki ünlü gong, 4 Eylül Cuma sabahı saat 8’de GoodWe’nin hisse senetlerinin ilk halka arzı için çaldı. Törene, güneş enerjisi sektörünün önde gelen isimleri katıldı ve GoodWe’nin 10. yıldönümü “10 yıl aralıksız sıkı çalışma, sürekli yenilik ve uluslararası başarısı” kutlandı. Şirket yöneticileri, 10 yıllık başarı öyküsüne geri dönüp şirketin Kurumsal Büyüme Stratejisinde yer alan gelecek hedeflerinden bahsetti.

GoodWe CEO’su Daniel Huang, “GoodWe, son birkaç yıldır tutarlı, sürekli ve sürdürülebilir bir büyüme elde etti ve her yıl finansal başarısının, adım adım stratejik büyüme ve konsolidasyon yaklaşımının bir sonucu olduğunu kanıtladı. On yılı aşkın süredir durmaksızın çalışıyoruz ve yeni sınırlara ulaştık. Halka arz, yeni bir bölümün başlangıcını işaret ediyor” dedi.

GoodWe Uluslararası Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Rong Shen ise, “GoodWe, sağlam bir finansal yönetim stratejisine sahip; istikrarlı, güvenilir ve sürdürülebilir bir şirkettir. Nispeten kısa bir sürede iyi sonuçlar elde ettik ve şirketin gelecekteki büyüme gidişatından eminiz. GoodWe’de geleceğin neler getireceğini merak etmiyoruz, eylemlerimiz ve yeniliklerimiz ile geleceği şekillendiriyoruz” diye konuştu. 

2019/2020 Dönemindeki Kilometre Taşları ve Büyüme

2020

  • Hisse Senedi Listesi - Şangay Menkul Kıymetler Borsası (SHA688390)
  • Wood Mackenzie’den Küresel 1 Numaralı Hibrit İnverter Tedarikçisi
  • 5 yıl üst üste TÜV Rheinland All Quality Matters Ödülü
  • TÜV Rheinland’dan VDE-AR-N 4110-2018 sertifikasını alan ilk Avrupalı olmayan inverter üreticisi
  • EuPD Research tarafından “En İyi Marka PV Hollanda ve Avustralya 2020” ödülüne layık görüldü.

2019

  • Suzhou Hi-Tech Yeni Bölgesinde Yeni Küresel Merkez
  • GoodWe, Wood Mackenzie ve BloombergNEF tarafından Global En İyi 7 PV İnverter Markası ve IHS Markit tarafından Global En İyi 4 PV String İnverter Markası seçildi
  • EuPD Research tarafından “En İyi PV Avustralya 2019” Ödülü verildi.

GoodWe-Halka-ArzGeleceğin İş Stratejisi
Hisse senetlerinin ilk halka arzının (IPO) ardından, GoodWe’nin Yönetim Kurulu Direktörleri, Kurumsal Büyüme Stratejisinin temellerini şu şekilde özetledi:

Depolamada Lider
GoodWe, %15 küresel pazar payı ile depolama segmentinde tartışmasız lider konumundadır ve şu anda Wood Mackenzie tarafından dünyanın 1 numaralı konut tipi hibrit inverter tedarikçisi olarak derecelendirilmiştir. GoodWe, en son yenilikleri içerecek şekilde depolama portföyünü genişletmeye ve depolama devrimine liderlik etmeye devam edecek. GoodWe, 2020 yılında kullanıcılara maksimum seçenek ve esneklik sağlamak için tasarlanan SMART HOME çözümünü piyasaya sürdü. 2021 ve 2022’de inverter teknolojisi ve akü uyumluluğunda daha fazla iyileştirme bekleniyor. GoodWe, proje sahiplerinin gerçek zamanlı çalışma koşullarına dayalı zamanında otomatikleştirilmiş enerji seçeneklerinden yararlanmasını ve temiz enerji kullanımını en üst düzeye çıkarmasını sağlamak için SEMS enerji uygulamalarında araştırma çalışmalarına liderlik etmeye devam edecek. GoodWe, aynı şekilde, paylaşılan enerji toplulukları ve sıfır karbon geleceği sağlayan enerji ticareti teknolojilerini uygulamayı amaçlayan araştırma çabalarına liderlik edecek.

Küresel-Yerel Stratejilerin Öncüsü
GoodWe, 80’den fazla ülkede faaliyet gösteriyor ve şu anda 16 ülkede ofisleri ve şubeleri bulunuyor. Ayrıca Almanya, Avustralya, Kore ve İngiltere dahil olmak üzere güneş PV endüstrisindeki en büyük pazarlarda kayıtlı yan kuruluşları işletiyor ve bu listeyi kapsamlı bir şekilde genişletmeyi planlıyor. ABD ve Japonya, diğer birçok ülke arasında. GoodWe, yerel olarak istihdam edilen güçlü bir satış, satış sonrası, teknik ve idari personel ağı ile her pazarda güçlü yerel varlığını sürdürüyor. Bu; şirketin yalnızca küresel pazar eğilimlerinde değil; aynı zamanda yerel gelişmeler, politikalar ve gereksinimler konusunda da ayrıntılara büyük önem vermesini sağlıyor. Halka arzın ardından şirket, dünya çapında verimlilik ve hizmet kalitesini garanti altına almak için yerel varlığını artırırken, aynı zamanda her büyük pazardaki ofis binaları ile küresel erişimini genişletme planlarını uygulamaya koydu. GoodWe, uluslararası pazarlardan gelen artan talebi ve şirketin faaliyet gösterdiği her bir pazarın ihtiyaçlarını karşılamak için Guangde tesisindeki yeni bir üretim hattına 160 milyon RMB yatırım yaptı.

Güçlü Büyüme ve İnovasyon
GoodWe’nin yeniliği, 200’ü aşkın kişinin çalıştığı Ar-Ge ekibinin sürekli ve ısrarlı çabalarının sonucudur. Önümüzdeki birkaç yıl boyunca GoodWe, Ar-Ge operasyonlarına yönelik fonları artıracak ve ekibini genişleterek pazara enerji verimliliğini ve bileşen esnekliğini artırmayı amaçlayan çığır açıcı teknolojiler sağlamaya devam edecek; ayrıca, endüstriyel otomasyon ve yapay alanlardaki araştırmalara da katkıda bulunacak. En son teknolojiyi geliştirmeye odaklanacak yepyeni bir Akıllı Enerji Ar-Ge binasına 200 milyonun üzerinde RMB yatırılacak.

Utility Segmentinde Güvenilir Ortak
Halka arz, GoodWe’nin istikrarlı, güvenilir bir şirketten uluslararası yatırımcılar tarafından desteklenen küresel bir geçişe işaret ediyor ve hem şirket hem de paydaşlar için sınırsız fırsatların yeni bir dönemini müjdeliyor. Bu; GoodWe’yi, finansal hazırlığın önemli bir bileşen olduğu utility ölçeğindeki projeler için güvenilir bir ortak yapıyor. Bunun da ötesinde, 100-136 kW’lık mevcut kapasiteye sahip yeni HT Serisi, 2021’den itibaren 250 kW’a kadar piyasaya sürülen yeni versiyonları görecek. HT inverteri, kurulumda daha yüksek tasarruf elde etmek, geliştirmeyi amaçlayan farklı teknik güç setlerini sorunsuz bir şekilde birleştiriyor, ulusal standartlara uygun olarak en zorlu güvenliği mümkün olan maksimum düzeye çıkararak verimlilik ve izleme seçeneklerini çeşitlendiriyor.
GoodWe, PV teknolojisinin gelişimine katkıda bulunmaya kararlı olduğunu ve son halka arzın, bu süreci hızlandıracak önemli bir olay olduğunu belirtiyor.