GoodWe, Güney Kore PV Pazarı için GS Global ile 100MW Tedarik Anlaşması İmzaladı

13 Mart 2021 Dergi:

Dünya lideri bir PV invertörü ve enerji depolama çözümleri üreticisi olan GoodWe, bir Fortune 500 şirketi olan GS Global ile 100 MW'lık bir anlaşma imzaladı.

1954'te kurulan GS Global, GS grubunun küresel faaliyetlerinin ön saflarında yer almaktadır. Merkezi Güney Kore'nin Seul şehrinde bulunan şirket, 30'dan fazla bölgede küresel bir uluslararası iş ağına sahiptir. GS Global, küresel değer zincirine ve profesyonelliğine güvenerek, Kore yerel fotovoltaik pazarında derinlemesine araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürütmektedir. GS Global, uzun vadeli bir ortaklık kurmak için yenilikçi bir invertör üreticisi arıyordu ve GoodWe'de mükemmel eşleşmeyi buldu.

Bu anlaşmanın sonucu, GS Global kataloğuna güneş enerjisi ticari ve hizmet projeleri için uygun olan en son GoodWe HT serisinin (100-225kW) dahil edildi. HT serisi, 12 MPPT'ye (Maksimum Güç Noktası Takipçisi) kadar işletim sağlar ve daha yüksek bir DC akım eşiği (dizi başına Maks. 15A) vardır ve Bi-face modülleri ile uyumludur. HT serisi, kurulumda daha yüksek tasarruf elde etmek, üretkenliği artırmak ve mevcut izleme seçeneklerini çeşitlendirmek, güvenliği en katı endüstri standartlarına uygun olarak mümkün olan maksimum düzeye çıkarmak için tasarlanmış farklı teknik avantajları sorunsuz bir şekilde bir araya getirir.

GoodWe HT Serisi  100-225kW ∣ Trifaze∣ 12 MPPT
100'den fazla ülkede 23 GW'lık toplam kurulumuyla GoodWe, 15 farklı ülkede 2000'den fazla çalışana sahiptir ve 2019'da Wood Mackenzie tarafından Küresel 1 Numaralı depolama invertörü seçilmiştir. GoodWe ayrıca IHS Markit tarafından invertör tedarikçileri listesinde İlk 10 arasında yer almıştır ve arka arkaya beş kez TÜV Rheinland 'Total Kalite Önemli' Ödülüne layık görülmüştür. Kore, GoodWe için, GoodWe Kore aracılığıyla birinci sınıf kalitede ürünler ve yerel hizmet sunduğu önemli bir stratejik pazardır.

GS Global Yenilenebilir Enerji Departmanı Direktörü Sangyoon Kim, “GS Global, 1 Numaralı Çözüm Sağlayıcısı olmayı ve en yüksek kalitede ürünleri iç pazara sunmayı hedefliyor. GoodWe ile işbirliğinin ürün portföyümüzü daha da güçlendireceğine ve Güney Kore'de enerji dönüşümünü hızlandırmak için daha fazla fırsat sunacağına inanıyoruz” dedi.

GoodWe Uluslararası Satış ve Hizmetler Başkan Yardımcısı Ron Shen "GoodWe uzun yıllardır Güney Kore'de faaliyet gösteriyor ve bu işbirliği, GoodWe'nin Ar-Ge ve yenilik gücünü, üretim kapasitesini ve verimli hizmetini tam olarak kullanmasına olanak tanıyacak. Bu, GS Global'in Kore pazarındaki etkisiyle birleştiğinde her iki tarafın da Kore'nin temiz enerji ve PV pazarındaki mevcudiyetini güçlendirecek” dedi.Slider Altına