Header Reklam
Header Reklam

Ginlong (Solis) SNEC 2024'te Yeni Ulusal Standartı Karşılayan PCS Sertifikasyonunu Kutladı

05 Temmuz 2024
Ginlong (Solis) SNEC 2024'te Yeni Ulusal Standartı Karşılayan PCS Sertifikasyonunu Kutladı

Dünyanın üçüncü büyük PV invertör üreticisi olan Ginlong (Solis) Technologies, 13-15 Haziran 2024 tarihleri arasında Shanghai’da düzenlenen dünyanın en büyük güneş enerjisi fuarı SNEC’te 30kW invertörünün, açık deniz fotovoltaik ampirik projesini desteklediğini gururla duyurdu. Bu haber, Ulusal Güneş Fotovoltaik Kalite Denetim Merkezi (CPVT) ve CIMC Jiguang arasında bir ortak girişim olan Açık Deniz Fotovoltaik Doğrulama Üssü'nün kurulmasının ardından geldi. Bu üs, Çin'deki ilk ulusal düzey fotovoltaik ürün kalite denetim merkezidir ve Solis, offshore doğrulamadan geçen ve bunu başaran ilk şirketler arasındadır.

Açık deniz ortamları için PV teknolojisi gelişmeye devam ederken Solis, invertörlerinde ve bileşenlerinde; su geçirmez sızdırmazlık, korozyon direnci ve mekanik performans için yeni standartlar belirlemiştir. Bu son gelişmeler, fırtınalar, dalgalar, deniz buzu, kuş pisliği, yüksek tuz spreyi ve yüksek nem dahil olmak üzere su üzerinde çalışmanın çevresel zorluklarını ele almaktadır. İnvertörlerin yakın zamanda sertifikalandırılması, teknolojinin açık deniz projelerinin zorlu koşullarına karşı güçlü direnci nedeniyle endüstri tarafından takdir edildiğini göstermektedir.

CPVT standında, Solis'in ticari ve endüstriyel enerji depolama sektöründe temel bir ürün olan S6-PCS100K-M enerji depolama invertörü için yeni ulusal standart testlerinin ilk grubuna katıldığı için bir sertifika töreni düzenlendi. Ürün, %98,5'lik maksimum şarj ve deşarj verimliliğiyle sistem verimliliğini etkili bir şekilde artırıyor. IGBT bağımsız IP koruma tasarımı, 60°C sıcaklıklarda bile 50kW çıkışı koruyarak zorlu ortamlarda istikrarlı çalışma sağlar. İnverterin tasarımı, onu çok çeşitli entegre enerji depolama kabinleri için uygun hale getirir.

Solis Ürün Direktörü Kun Zhang şunları söyledi: "Bu son sertifikalar, ürünlerimizin en yüksek endüstri standartlarını karşılamasını sağlayarak zorlu ortamlar için esnek ve güvenilir teknoloji geliştirme konusundaki kararlılığımızın altını çiziyor. Bu başarı sadece pazardaki konumumuzu güçlendirmekle kalmıyor, aynı zamanda dünyaya temiz enerjiyle güç verme misyonumuzu da teyit ediyor. Solis bu fırsatı; CPVT ile yakın işbirliği yapmak ve PV endüstrisinin güvenli, güvenilir, yüksek kaliteli ve sürdürülebilir gelişimini ortaklaşa teşvik etmek ve ilerletmek için kullanacaktır."


 Slider Altına