GENERA Temiz Enerji Sektörünü Yeniden Bir Araya Getiriyor

29 Eylül 2020 Dergi:

IFEMA, 10-12 Şubat 2021 tarihleri arasında Feria de Madrid'de düzenlenecek olan GENERA Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı'nın 24.'sü için çalışmalarını sürdürüyor.
Temiz enerji endüstrisinin son gelişmelerini içeren GENERA 2021, Ekolojik Geçiş ve Demografik Meseleler Bakanlığı (IDAE aracılığıyla) ve ayrıca İspanya'da sektörün önde gelen dernekleri ve kurumları tarafından desteklenmektedir. Fuar, ekonomik iyileşmenin bu döneminde çok önemli olan modern, yeşil, sürdürülebilir bir enerji sistemine geçişin önemini yansıtmak için yüksek nitelikli bir iş alanı sunuyor.
GENERA'nın bir önceki edisyonu geçen Şubat ayında gerçekleştirildi ve 64 ülkeden 18.886 profesyoneli (yurt dışından %45 daha fazla ziyaretçi dahil) ve 16 ülkeden 237 katılımcı şirketi bir araya getirdi.
Fuarın, İspanya ve dünyanın diğer bölgelerindeki fotovoltaik sektörünün etkileyici büyümesini göstermek için özel ilgi alanı olan GENERA SOLAR, bu edisyonda tekrar ortaklaşa düzenlenecek. Ürünlerin ve çözümlerin sunumlarının yanı sıra, ekonominin karbondan arındırılması sürecinde kritik öneme sahip olan fotovoltaik enerji ve öz tüketim hakkında bir konferans ve etkinlik programı olacak.
Fuarın pazarlaması devam ediyor. Ekim ayında yapılacak alan tahsisinde 30 Eylül'den önce kayıt yaptıran firmalar öncelikli olacak.
İnovasyon Potansiyeli
Fuar, İspanyol hükümetinin IDAE (Enerji Tasarrufu ve Çeşitlendirme Enstitüsü) aracılığıyla enerji verimliliğini ve ana enerji tüketen sektörleri etkileyen yenilenebilir enerji eylemlerini ve projelerini teşvik etmek için sübvansiyonlar sağladığı bir sektörün Ar-Ge potansiyelini yansıtıyor.
Özellikle, GENERA, bu endüstrinin inovasyon çabalarını takdir etmek için İnovasyon Galerisi'ni bir kez daha düzenliyor. Gelecek yıl, dokuzuncusu olacak İnovasyon Galerisi katılımcı şirketler tarafından sunulan yenilenebilir enerji alanındaki en yenilikçi çözümleri sergileyecek.
Fuarın Düzenleme Komitesine başkanlık eden IDAE, “GENERA, hem İspanya'nın hem de Avrupa'nın diğer ülkelerinin ekonomiyi enerji verimliliği, yenilenebilir enerjiler ve e-mobilitenin büyük rol oynayacağı şekilde yeniden inşa etmeye kararlı olduğu bir zamanda yapılacak. Bu etkinlik, enerji geçişiyle ilgili eylemleri ve fırsatları sunmak için mükemmel bir vitrin olacak" diyor.
Etkinlikte yer alan önde gelen endüstri dernekleri, bu önemli ekonomi sektörünün profesyonellerini en çok ilgilendiren konuları ele almak için kapsamlı bir teknik ve iş görüşmeleri ajandası planlamak için işbirliği yapıyor.
Tüm bu nedenler GENERA'yı İspanya'da yenilenebilir enerji değer zincirini teşvik etmek, güçlendirmek, geliştirmek ve iş fırsatları yaratmak için bir kıyaslama etkinliği haline getirirken, aynı zamanda karbonsuzlaştırmaya, öz tüketimin teşvik edilmesine, yeşil istihdama hizmet edecek.
GENERA 2021, katılımcılara İspanya'dan ve yurtdışından aktörlerle etkili ağ kurma ve toplantılar yoluyla iş fırsatlarını artırmalarını sağlayacak dijital araçlar sağlayacak.
IFEMA, karbon ayak izini azaltmaya ve dengelemeye kararlı duruşu vurgulamak istiyor. Nitekim IFEMA, İspanya Ekolojik Geçiş ve Demografik Meseleler Bakanlığı tarafından düzenlenen Karbon Ayak İzi, CO2 Soğurma ve Tazmin Etme Projeleri kapsamına dahil edilmiştir ve 2017, 2018 ve 2019 için kapsam 1 ve 2 ve 'Hesaplama' etiketi ile ödüllendirilmiştir.
Güvenli Alan, IFEMA
Mevcut pandemi nedeniyle, GENERA 2021, gerekli tüm güvenlik önlemleri ile organize edilecek. Madrid Bölge Hükümeti, IFEMA’nın COVID-19’un neden olduğu yeni normal durumda zorunlu standartları benimseme ve olağanüstü protokolleri uygulama konusundaki çalışmalarını başarıyla uygulayan IFEMA Madrid’i Garanti Etiketi ile ödüllendirdi. IFEMA ayrıca, iş faaliyetlerini güvenli, sağlıklı ve sorumlu bir biçimde yeniden başlatmak için gerçekleştirilen protokoller ve eylemler için Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi (WTTC) tarafından Kongre, Toplantı ve Etkinlik Merkezi endüstrisi için 'Güvenli Seyahat' etiketiyle de ödüllendirilmiştir. 
Bu belgeler, etkinlik katılımcılarının güvenilir hareket kabiliyetini sağlamak için önlemlerin ve protokollerin benimsenmesinin yanı sıra, herkese erişim ve kapasite kontrol önlemleri, fiziksel mesafe, hijyen önlemleri ve temizlik hakkında bilgi sağlamanın önemini vurgulamaktadır. Ayrıca, güvenli fuarlar ve kongreler için temel hükümler olarak, kişisel ve topluluksal formatları güvenle bir araya getirecek şekilde yeniden tasarlanan bir programı gerekli kılmaktadır.Slider Altına