GE'den, yenilenebilir enerji merkezlerine 45 milyon Dolar yatırım

08 Nisan 2010 Dergi: Mart-Nisan 2010

Dünya için daha temiz, daha verimli enerji çözümleri geliştirme ve sunma yönündeki kararlılığını sürdüren GE (General Electric) Schenectady, New York'ta açtığı yenilenebilir enerji merkezine 45 milyon Dolar tahsis etti.

GE'nin yeni yenilenebilir enerji merkezinin binası eyaletin 'yeşil bina' standartlarına uygun olarak inşa edildi. Binada 48 kW'lık güneş enerjisi sistemi, küçük ölçekli bir rüzgar türbini, GE'nin yenilenebilir enerji teknolojilerini gösteren interaktif ekranlar bulunuyor. Binada bulunan Uzaktan Operasyon Merkezi, GE'nin kurulu rüzgar türbini ve güneş gücü sistemlerini sürekli izleme ve tanı koyma hizmetleri sağlıyor.

GE Power & Water Yenilenebilir Enerji Başkan Yardımcısı Victor Abate, 'Son teknoloji ürünü yeni merkezimize yapılan bu yatırım dünyanın enerji ve çevre gereksinimlerinin karşılanmasına yardım edecek. Yenilenebilir enerji çözümleri konusundaki misyonumuzu temsil eden bu yatırım yenilenebilir enerji faaliyetlerimizdeki hızlı gelişme ve başarının önemli bir sembolüdür. 2002'de rüzgar enerjisi sektörüne girdiğimizde, bu bizim için 200 milyon Dolar'lık bir girişimdi. Bugün ise önemli ölçüde büyümüş durumda ve geliri 6 milyar Dolar'ı buldu' dedi.


Etiketler