Fransa Yenilenebilir Enerji Yatırımlarına Devam Ediyor

14 Ağustos 2018 Dergi:

Fransız hükümeti, 103 yeni güneş enerjisi projesine onay verdi.

Fransa Ekoloji, Sürdürülebilir Kalkınma ve Enerji Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, tahmini 720 megavat (MW) yeni yenilenebilir enerji kapasiteli güneş enerjisi projesini hayata geçirecek.

En son onaylanan teklifler, bakanlığın her yıl 2.450 MW'lık yeni güneş enerjisini ihaleye çıkarması için belirlenen yeni bir hedefin parçası. Bakanlık, bu yıl her biri 850 MW'lık iki tur olarak ihale gerçekleştirmeyi planlıyor.

Şimdiye kadar, Fransa güneş enerjisi için toplam 8,300 MW'lık üretim gerçekleştirdi ve 2023 yılına kadar toplam 20.000 MW'a ulaşmayı hedefliyor.

Reuters Haber Ajansı’nın verdiği bilgiye göre bakanlıktan yapılan açıklamada, son ihalenin geçen yıl benzer bir açık artırmada yüzde 5'lik bir düşüşle 58,2 euroluk ortalama enerji fiyatlarının görüldüğü bildirildi.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2017 yılında göreve başladığından beri, Fransa'nın yenilenebilir enerji kapasitesini artırmak için önemli adımlar attı. Ülkenin nükleer enerjiye olan bağımlılığı her yıl elektrik ihtiyacının büyük çoğunluğunu sağlıyor.

www.climateactionprogramme.orgSlider Altına