FG Wilson, Türkiye yapılanmasını tamamladı

21 Ekim 2010 Dergi: Eylül-Ekim 2010

Ürettiği ileri teknoloji ürünü jeneratörleriyle en zor koşullarda dahi hayatın kesintisiz yaşanmasını sağlayan Avrupa'nın en büyük jeneratör üreticilerinden FG Wilson, Türkiye'deki yapılanmasını tamamladı. FG Wilson Jeneratör Sanayi ve Ticaret AŞ, Türkiye pazarında daha aktif rol alacak.

FG Wilson, Türkiye'de gelişen iş hacmine, artan yatırımlara ve dünya standartlarında çözüm arayan müşteri ve proje ihtiyaçlarına doğrudan cevap vermek amacıyla yeniden yapılandı.

5 Ekim tarihinde Swiss Otel'de düzenlenen ve Türkiye yapılanmasının tanıtıldığı basın toplantısına FG Wilson İngiltere Başkan Yardımcısı Ian Moore, Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alok Rawat ve Türkiye CEO'su Köksal Er katıldı.

FG Wilson İngiltere Başkan Yardımcısı Ian Moore toplantıda yaptığı açıklamada,

FG Wilson'ın yılda 100 bin jeneratör üretim kapasite, 3000 çalışanıyla, 100 ülkede 180'den fazla temsilciliği ve 2008'de gerçekleştirdiği 1,2 milyar Dolar'lık cirosuyla dünyanın sayılı şirketleri arasında yer aldığını söyledi. Ian Moore şöyle devam etti: "Sadece jeneratör üreticisi ve tedarikçisi değiliz. Üretim ve teknoloji gücümüz yanında en zorlu projelerde müşterilerimizin özel ihtiyaçlarına teknik destek ve özel çözümler de sunuyoruz. 180'den fazla temsilciliğimizle yılda 2 milyonun üzerinde yedek parçanın dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Yedek parça dağıtım merkezlerimizin en büyüğü İngiltere Desford'da yer alıyor. 60,000 metrekarelik alanda kurulu olan Desford dağıtım merkezimizde 11,500 çeşit yedek parça stoğumuz bulunuyor".

FG Wilson Türkiye'nin Yönetim Kurulu Başkanı Alok Rawat ise "Türkiye dinamik bir ülke ve farklı sektörlerde pek çok yatırım yapılıyor. Bizler yatırımcının dünya standartlarındaki ihtiyaçlarını güçlü teknolojik birikim ve imkanlarımızla çözmek için Türkiye'de yapılandık. Jeneratörü, teknolojisini, proje yönetimini çok iyi bilen en iyi ekibi oluşturduk ve 1990'dan beri jeneratör pazarında başarılı grafik çizen değerli arkadaşımız Köksal Er de CEO olarak görevdedir. Türkiye'de FG Wilson farkı satış öncesi ve satış sonrası verilen hizmetlerle zaten bilinmektedir, daha da fark edilecektir. Türkiye'de artık kapsamlı ve zorlu güç ihtiyacı olan komplike projeler hayata geçirilmektedir. FG Wilson güvenilir bir çözüm ortağıdır, bizler Dubai'de bunları yaşadık ve ispatladık" dedi.

FG Wilson Türkiye Toplantısı'nda söz alan CEO Köksal Er de yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Deneyimli ekibimizle FG Wilson Türkiye olarak sürdürdüğümüz çalışmalarımızı genişletilmiş ve güçlendirilmiş imkanlarla donatarak yeni sorumluluklar üstlendik. Organize perakendenin gelişmesi AVM yatırımlarını arttırmıştır. Ayrıca konut başta olmak üzere enerji, turizm, sağlık ve eğitim yatırımları da artmaktadır. Özellikle şehirleşmeyle birlikte insanların toplu bulundukları ortamlarda yaşam standartları yükselmektedir. İnsanın olduğu her yerde hayatın kesintisizliği önem kazanmıştır. Bu ihtiyaçlar kurumsal yatırımcının güçlü çözüm ortağı ihtiyacını arttırmıştır".

Etiketler