EWE Turkey Holding, Millenicom Telekomünikasyon Hizmetleri A.Ş.’yi Devraldı

25 Ocak 2016 Dergi:

Almanya’nın köklü enerji şirketlerinden EWE AG’nin yüzde 100 iştiraki olan EWE Turkey Holding, enerji sektöründeki yatırımlarının ardından Türkiye telekomünikasyon pazarına da adımını attı. EWE Turkey Holding, Rekabet Kurumu onayı ve diğer yasal süreçlerin tamamlanması ile “Türkiye’nin Telekomünikasyon Uzmanı” olma hedefiyle alternatif servis sağlayıcılar içinde öncü bir konuma ulaşmış olan Millenicom’un hisselerinin tamamını devraldı.

EWE Turkey Holding Genel Müdürü Bekir Sami Acar hisse devrinin gerçekleşmesiyle ilgili olarak şunları söyledi: ‘‘EWE olarak Türkiye enerji sektöründeki güçlü varlığımıza ilave olarak bir süredir yakından takip ettiğimiz telekomünikasyon pazarına da girmenin heyecanını yaşıyoruz. EWE'nin uzun yıllardır Almanya telekomünikasyon pazarında edinmiş olduğu tecrübe ve birikiminİ Türkiye'ye taşımak ve Türkiye'de ulaştığımız üstün müşteri memnuniyeti ve yüksek kalite standardını telekomünikasyon müşterilerine de sunmak istiyoruz. Deneyimli kadrosuyla ve güçlü altyapısıyla piyasada öncü bir konumda olan Millenicom şirketiyle iletişim sektörüne yeni bir heyecan katacağımıza ve uzun vadede enerji ve telekomünikasyon piyasalarının yakınsamasına yönelik yenilikler getireceğimize inanıyoruz’’.

Mevcut iştirakleri ile güçlü bir şekilde organik büyümesini devam ettiren EWE Turkey Holding, enerji piyasasında yeni yatırım ve satın alma fırsatlarını yakından takip ediyor. Telekomünikasyon alanında Almanya’da yıllardır başarıyla uyguladığı yakınsama stratejisini Türkiye’ye taşıyacak olan EWE, her iki sektörde faaliyet gösteren ilk oyuncu konumuna geldi. Millenicom’un satın alınmasıyla beraber müşteri sayısını yaklaşık 120.000 artıran EWE Turkey Holding, bireysel ve kurumsal müşteri pazarındaki konumunu güçlendirmiş oldu. Millenicom’un EWE Türkiye grubuna katılmasıyla beraber EWE’nin Türkiye’deki çalışan sayısı 985’e ulaştı.

Millenicom, 1998 yılında Almanya’da kurulan European Telecommunication Holding (E.T.H. AG) bünyesinde 2004 yılında Türkiye faaliyetleri için kuruldu. Telekomünikasyon sektörünün birçok farklı alanında faaliyet göstermiş olan Millenicom, faaliyetlerine arama kartı, arama bazında çağrı, sabit telefon hizmetleri ile başladı.. 2009 yılında VOIP ve Doping ADSL hizmeti vermeye de başlayan Millenicom, bugün hem bireysel hem kurumsal müşterilerine internet hizmeti, telefon hizmeti ve bulut çözümleri sunmaya devam ediyor. Slider Altına