EWE AG’nin Yönetimi Matthias Brückmann’a Emanet

02 Aralık 2015 Dergi: Ocak-Şubat 2016

Almanya’nın enerji devi EWE AG'nin İcra Kurulu Başkanlığı’na (CEO) Matthias Brückmann atandı. Önceki CEO Dr. Werner Brinker'in grup yönetiminde uzun yıllar hizmet verdikten sonra emekliye ayrılmasının ardından yönetimi devralan 53 yaşındaki yönetici, EWE’nin bütün faaliyetlerinden sorumlu olmasının yanı sıra, EWE Turkey Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak Türkiye operasyonlarını da doğrudan takip edecek. 2013 yılında EWE ailesine katılarak İcra Kurulu'nda şirketin satış operasyonlarından sorumlu olarak görev üstlenen Brückmann, 2014 yılı Ekim ayında İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak atanmıştı.

Matthias Brückmann konuya ilişkin yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "EWE büyük ve köklü bir aile. 85 yıllık tecrübemizle hem güçlü bir bilgi birikimini, hem de dinamik ve yeniliklere açık bir kurumsal modernliği temsil ediyoruz. Bu güvenoyunu aldığım için son derece mutluyum ve tüm gayretimi önümüzdeki görevlere ve zorlu koşullarla baş etmeye adayacağım. Türkiye pazarında büyümemizi pekiştirmek üzere Türk ekiplerimizle yakın işbirliği içerisinde çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum. Türkiye’de enerji piyasalarındaki hızlı gelişimimize ilave olarak, geçtiğimiz günlerde Millenicom şirketini satın almak üzere imza atarak telekomünikasyon sektörüne de girmiş olduk. Bu da Türkiye’deki varlığımızı güçlendirmekte kararlı olduğumuzu yeniden kanıtlıyor".

EWE AG İcra Kurulu şu anda CEO Matthias Brückmann, İnsan Kaynakları ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Nikolaus Behr, Satışlardan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Michael Heidkamp ve Teknikten Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Ines Kolmsee’den oluşuyor. 1930’da Almanya’nın Oldenburg şehrinde kurulan ve 2007 yılında Türkiye pazarına giren EWE, Türkiye’deki yüzde 100 iştiraki EWE Turkey Holding A.Ş.’ye bağlı Bursagaz, Kayserigaz, EWE Enerji ve Enervis’in sunduğu doğal gaz dağıtım, enerji ticaret/satış ve enerji servis alanlarında faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor. Slider Altına