Ev ısıtmasında yenilikçi ürün 'Solar-Kombiset'

08 Nisan 2010 Dergi: Mart-Nisan 2010

Yenilikçi güneş enerji sistemleri üreticisi Ouraset Solar'ın, 'Solar -Kombiset' ürünü; sıcak su ihtiyacının % 80'nini, ev ısıtmasının da % 35'ini destekliyor. Ouraset Solar, 'Solar-Kombiset' ürünü ile Türkiye koşulları dikkate alınarak mahal ve su ısıtma sistemi geliştiren yerli bir firma olarak dikkat çekiyor.

Solar-Kombiset, her türlü  kombiyle entegre olarak çalışabildiği gibi  Avrupa'da kullanılan diğer güneş enerjisi destekli mahal ısıtma sistemlerine göre ciddi avantajlar sunuyor. Sistemin lansmanı Ouraset Ar-Ge ekibinin 15 aylık çalışması sonucunda geçen sene Münih'te gerçekleştirilen Intersolar fuarında yapıldı.

İç piyasaya çıktığı Eylül 2009'dan itibaren ise aralarında Erzurum, İstanbul, Çorlu ve Adana'nın da yer aldığı çeşitli şehirlerde 20'ye yakın uygulaması gerçekleştirildi.

Sistemin avantajları şöyle:

Yüksek verim: Çalışma prensibi enerji kaybının diğer sistemlerden çok daha az olmasına imkan tanıyor.

Ekonomik: Alternatiflerine göre ilk yatırım maliyeti % 50 oranında daha düşük.

Entegre: Kombisete entegre edilmiş sofistike otomatik kontrol ünitesi sayesinde her türlü kombi ile birlikte rahatlıkla çalışabiliyor.

Hepsi bir arada: Tüketicinin iki ayrı ısıtma cihazına yatırım yapmasına gerek bırakmadan, ev ve mahal ısıtma birlikte tasarlanan ve kurulan tek bir sistemden sağlanıyor.

Estetik: Diğer güneş enerjisi destekli mahal ısıtma ürünlerine göre kazan dairesinde daha az yere ihtiyaç duyuyor.


Etiketler


Slider Altına