Enervis'ten "Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği" Eğitimi

01 Şubat 2017 Dergi: Mart-Nisan 2017

EWE Turkey Holding’e bağlı enerji verimliliği danışmanlığı şirketi Enervis, yenilenebilir enerji ve enerji verimliliği kapsamında bir eğitim düzenledi. Geçtiğimiz günlerde Bursa Makine Mühendisleri Odası’nda gerçekleşen eğitime, çeşitli sektörlerde çalışan 50’ye yakın mühendis ve mühendis yönetici katıldı. Daha önce Organize Sanayi Bölgesi’nde(O.S.B) eğitimler düzenleyen Enervis, eğitimlerine yenilenebilir enerji başlığını da ekleyerek 2017 boyunca devam edecek.

Etkinlik hakkında konuşan Enervis Genel Müdürü Osman Kipoğlu, “Sanayi, Bursa ekonomisinin temelini oluşturuyor. Bursa’da faaliyet gösteren sanayi kuruluşları için de enerji verimliliği vazgeçilmez bir unsur. Düzenlediğimiz eğitimlerle farklı sektörlerde çalışan mühendis ve yönetici arkadaşlarımızı bilinçlendirerek, enerji tasarrufu yapmalarına yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Sadece hayata geçirdiğimiz projelerle değil, düzenlediğimiz eğitimlerle de enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji konularının hem sektör hem de ülkemiz sanayi için ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz” dedi.

Eğitimler; "Endüstriyel İşletmelerde Enerji Geri Kazanımı", "Enerji Verimliliği Danışmanlık Faaliyetleri", "Yenilenebilir Enerji Kullanımı (Güneş Enerjisi) ve Atık Hava Filtrasyonu" ana başlıklarında gerçekleştirildi. Enervis Yatırımlar Müdür Yardımcısı Serkan Bereket, Güneş Enerji Sistemleri Birim Yöneticisi Umut Gürsan, Mekanik İşler Birim Yöneticisi Uğur Kozan, Enerji Verimliliği ve Yönetim Birim Yöneticisi Sedat Vatandaş ve Genel Müdürü Osman Kipoğlu eğitim veren isimler arasında yer aldı. Etkinliğin moderatörlüğünü ise Yunus Demirci üstlendi.

Enervis, eğitimlerine makine, elektrik, endüstri ve tekstil mühendisleri için düzenleyeceği seminerler dizisi şeklinde devam edecek. Slider Altına