Enervis, Baymak’a danışmanlık verecek  

06 Ekim 2015 Dergi: Eylül-Ekim 2015

EWE Turkey Holding’in enerji verimliliği alanında hizmet veren şirketi Enervis, Türkiye’nin enerjisini verimli kullanması için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak Baymak Makina ile sözleşme imzalayan Enervis, enerji yönetimi sistemi kurulumunda Baymak’a danışmanlık verecek. Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşları ve büyükşehir belediyelerine enerji verimliliği konusunda danışmanlık ve müteahhitlik hizmeti veren Enervis’in bilgi ve tecrübesiyle Baymak, 2015 yılı sonuna kadar tüm hazırlıklarını tamamlayarak, sektöründe ilk TS EN 50001 enerji yönetim sertifikasını alması konusunda destek alacak.
Türkiye’nin enerji açığının kapatılmasında herkese ve özellikle de şirketlere çok büyük görev düştüğünü belirten Enervis Genel Müdürü Osman Kipoğlu,  Baymak gibi enerji verimliliğinin önemini farkına varmış ve bunu uygulamaya geçirmiş şirketlerin sayısının katlanarak artması gerektiğini söyledi. Kipoğlu, sektöründe saygı duyulan bir firmaya enerji yönetimi konusunda danışmanlık yaparak Enervis’in kalitesini bir kez daha kanıtladığını sözlerine ekledi.
Kuruluşların enerji politikalarının belirlemesi, enerji tüketimini yönetmesi ve enerji yönetim sisteminin performansını değerlendirerek iyileştirmelerin sağlanması esasına dayanan ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi, iyi enerji yönetimi ile maliyetlerin azaltılmasını ve çevreye karşı duyarlılığın artırılmasını sağlıyor. Toplamda 3 aşamada tamamlanacak olan çalışmaların Enerji ve Karbon Yönetimi Birimi tarafından gerçekleştirilen ilk aşaması tamamlandı.