Enerji Ticareti Derneği 6. Genel Kurulu yapıldı

29 Kasım 2016 Dergi: Kasım-Aralık 2016

ETD ( Enerji Ticareti Derneği ), 2016 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısını yaptı ve üyelerin çoğunun katıldığı oylamayla Yönetim Kurulu seçimi gerçekleştirildi. Yeni Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısında Limak Enerji CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Birol Ergüven, ETD Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Başkan Vekilleri ise Enerjisa Elektrik Enerjisi Toptan Satış A.Ş. Genel Müdürü Armanç Ekinci ve Gates Enerji Ticaret A.Ş. temsilcisi Mustafa Karahan oldu. ETD Yönetim Kurulu’nun üyesi olan diğer şirketler ise şu şekilde oluştu: 2M ENERJİ, AKENERJİ,  AKSA AKSEN ENERJİ, İC İÇTAŞ, PURE ENERGY, SANKO.

Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Birol Ergüven ise; ETD’ nin kuruluşundan itibaren serbest piyasanın oluşturulmasında önemli bir rol üstlendiğini belirterek  bugüne kadar görev yapmış tüm Başkan, Yönetim Kurulu üyeleri ve çalışma gruplarında emek vermiş üyelere teşekkür etti. Ergüven, ETD’nin şeffaf, rekabetçi, liberal ve ülkemizin büyümesine katkıda bulunacak bir enerji ticareti piyasa yapısının kurgulanması ve işletilmesini sağlamak amacıyla kurulmuş bir dernek olduğunu ve bu hedeflere ulaşmak için çalışmalarına taviz vermeden devam edeceklerini belirtti. 

Ergüven, yeni dönemi ‘Geniş ve Etkin Katılım’ dönemi olarak tanımladı. Bundan sonraki en önemli önceliklerinin ve yeni dönemin hedefinin ETD çalışmalarına tüm üyelerin düzenli katılımlarını sağlamak ve üye tabanının genişletilmesi olacağını belirtti.  Derneğin etkinlik alanını genişletmek ve etki gücünü artırmak için dernek tüzüğümüzde bulunan serbest piyasa prensiplerini benimsemiş tedarik lisansına sahip şirketlerin tümüne kapılarının açık olduğunu ve üyeliklerinin teşvik edileceğini söyledi. Ayrıca tüm üyelerin faaliyetlere etkin katılımını temin etmek üzerinde odaklanacak diğer önemli bir alan olacağını belirtti.


Etiketler

ETD

Slider Altına