ECOMONDO, KEY ENERGY, IBE Fuarları Yüksek Güvenlik Önlemleri Altında Kapılarını Açacak

15 Mayıs 2020 Dergi:

ECOMONDO, KEY ENERGY ve IBE – Uluslararası Otobüs Fuarı kurallar ve sağlık protokolleri açısından tam güvenlik içinde, şirketlerin ve ziyaretçilerin sağlığını koruyarak 3-6 Kasım 2020 tarihleri arasında, İtalya’nın Rimini kentinde kapılarını açacak.
İtalya'nın Rimini kentinde merkezi, Vicenza, Milano, Brescia, Roma, Arezzo ve Napoli'de ofisleri bulunan, İtalya’da olduğu kadar Çin'de de faaliyet gösteren ticaret fuarı ve konferans organizatörü IEG Italian Exhibition Group (IEG) tarafından başlatılan SAFEBUSINESS projesi, IEG, tedarikçiler, catering şirketleri, teknik uzmanlar ve uluslararası operatörlerden oluşan bir çalışma grubu tarafından hazırladı.
Proje (www.iegexpo.it/en/safebusiness adresinden belge indirilebilir ve yayınlanabilir) fuar ve konferans deneyiminin her aşamasına odaklandı.
IEG CEO'su Corrado Peraboni, “Bu proje üzerinde çok çalıştık. Müşterilerimiz ve uluslararası ziyaretçilerimize her zamankinden daha fazla güven veren bir ortam sunarak fuarlar ve konferansları yeniden başlatıyoruz. Yüksek güvenlik standartları getiren projemizi, AEFI, FEDERCONGRESSI, UFI ve EMECA tarafından hazırlanan ve Covid-19 sağlık düzenlemeleri ve belgeleri doğrultusunda gerçekleştirdik. ”
Projede, elliden fazla kılavuz sunulmaktadır. Bunlar arasında; havaalanı, oteller ve Fuar Merkezi arasında hizmet verecek servis araçlarının dezenfektanlarla sterilizasyonu, yüz maskesi takma zorunluluğu ve kişi sayısının sabitlenmesi; oteller ve bölgeye göre bisiklet ve elektrikli scooter şirketleri ile yapılan sözleşmeler; kayıt ve ödemelerin on line olarak yapılması, salon kapasitesine göre ayarlanan girişler ve uzatılmış fuar süreleri, yüz maskesi dağıtım masaları (zorunlu kullanım için olanlar ve IEG personelinin işitme engellilerin yüz mimiklerini algılayabilmelerine yardımcı olacak şeffaf yüz maskeleri); çoklu girişler, güvenli koridorları ve mesafe uyarı tabelaları, nesne olmaktan çıkarılmış biletler, termo tarayıcılar ve sıcaklık kontrolleri, otomatik raflı dolaplar ve tek kullanımlık bireysel kılıflar-kaplamalar bulunuyor.
Etkinliğin tamamı güvenlik içinde organize edilecek ve yönetilecek, ziyaretçi akışları uzaktan yönlendirilen görevliler tarafından, merkezi dijital izleme ve yerinde kontrollerle takip edilecek.
Tüm alanlar, odalar, salonlar ve tuvaletler ile klima filtreleri, kanalları sürekli bir döngüde dezenfekte edilecek. Etkinlikleri, konferansları ve medyayı desteklemek için sunulacak materyaller, dijitalleştirilmiş materyaller, multimedya prodüksiyonları olacak.
Catering hizmetlerinde; görevliler için sıcaklık kontrolleri, eldivenler, yüz maskeleri, tek kullanımlık tulumlar, hızlı ödeme uygulamaları, tek porsiyon paket öğle yemeği ve kapalı kahve kutuları, stantlara kodlu servis sistemi olacak.
Şüpheli vakaların ortaya çıkması durumunda yerinde tespit ile katı bir kriz yönetimi protokolü oluşturulacak. IEG çalışanları ve fuar personeli de kendi güvenlikleri ve görevlerinin güvenli bir şekilde yerine getirilmesi için, KKD kullanımı, kişisel hijyen, sanitasyon ve sosyal mesafe konularında prosedürlere uyması için eğitim alacak.
İtalyan Fuar Grubu Başkanı Lorenzo Cagnoni, “Ortak çalışanlarımızı, ilişkili şirket çalışanlarını ve tüm ilişkisel sistemimizi korumak için serolojik tarama yapmayı kabul ediyoruz. Daha önce yayınlanmış çok fazla protokole göre hazırlanan önlem paketinin örneği Emilia Romagna Bölgesi otoritesine sunuldu” dedi.