Dünyanın İlk Hepsi Bir Arada Güneş Sistemi

16 Haziran 2017 Dergi:

Dijital dünyanın sakinleri olarak, az ya da çok rahatlığımız konusunda üretken canlılarız. Emeğin en karmaşık biçimde tasarlanmış ürünlerinin meyvelerinden hoşlanmamakla birlikte, seyrüseferimizi ve kullanımımızı basitleştirmenin yollarını sürekli arıyoruz. Örneğin, Güneş teknolojisini ele aldığımızda; güneş, çatı gibi yeşil bina mekanizmalarının popülerleşmesiyle birlikte, endüstri kendisini giderek tüketicinin sezgisine hitap eden yeni yenilikler üretebiliyor ve bu yeni teknolojiler eskilere ve rakiplerine oranla daha iyi performans sergiliyor.

Avusturya merkezli bir şirket olan Smartflower, bunu yakın zamanda "dünyanın ilk “hepsi bir arada güneş sistemi" ürününü piyasaya sürerek bu bağlamdaki üretimi belirgin hale getiriyor.

Smartflower, taşınabilir ve kolayca katlanabilir güneş fikstürü ile maksimum performans ve kullanışlıkla kombine edilmiş olağanüstü bir üründür. Cihaz, robotik bir ayçiçeğin estetik görünüşüne sahip. Ürünün tamamlanması bir saatten daha az sürüyor ve oldukça basitleştirilmiş bir zemin montajı kurulumuyla uygulanıyor. Smartflower kurucusu ve CEO'su Alexander Swatek "Yaklaşık beş yıl önce bu fikri gündeme getirdik..Bütünüyle birleştirilmiş hepsi bir arada yaklaşımını kapsayan akıllı bir güneş ünitesi oluşturmak istedik." diyor.

Smartflower endüstriyel olarak üretilir ve kullanıcıya basitçe nakledilebilir ve tak-çalıştır kolaylığı ile bağlanabilir. Smartflower, tarafından üretilecek enerji miktarı, geleneksel güneş çatı mekanizmalarından %40 daha fazladır ve 3,400 ve 6,200 kilowatts aralığında  enerji sağlar; ki bu bir dizi Avrupa ülkesindeki ortalama hane halkının enerji ihtiyacının ötesinde yükseliyor.

Smartfower aynı zamanda müşterinin estetik zevklerini memnuniyetle karşılamayı amaçlıyor. Birinin evinin çatısını taçlandıran büyük bir mekanik döşeme yerine, Smartflower'ın çiçek figürü konutuna daha sanatsal bir dokunuş katıyor. Bu ürün, sahibinin en çok sevdiği mülkiyetin herhangi bir yerine, belki de arka bahçede de yerleştirilebilir.

Swatek, "Ürünler 8 farklı renkte" dedi ve ekliyor: "Onların dikkatini çekmede yardımcı bir rol oynadığını belirtti. Enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konularına mutlaka ilgi duymayan ya da bunlarla ilgilenmeyen bazı insanlar tasarıma çekilmekte ve böylece ürün araştırmaya başladıklarında gerçekleri ve bilgilerindeki eksikliğe kavuşturmalarını sağlamaktadır. Swatek, "Herkes, ürünümüzün enerjiyi daha çekici hale getirdiğini söylüyor" dedi ve ekliyor; "Harika görünüyor, sıkıcı değil ve ben onunla duygusal olarak bağlantılı olan insanlarla tanıştım." dedi

Kaynak: gbdmagazine.com