dnata, Changi Havalimanı'nda Güneş Enerjisine Yatırım Yaptı

04 Mayıs 2022 Dergi:

Changi Havalimanı'nda kurulan çatı üstü güneş enerjisi santrali, dnata'nın 2024 yılına kadar karbon ayak izini %20 azaltma çabalarının bir parçası.

Küresel hava yolu hizmet sağlayıcısı olan dnata, küresel olarak kaynak verimliliğini daha da iyileştirmek için altyapı ve ekipmana yatırım yapmaya devam ediyor.

Şirket, Singapur Changi Havalimanı'ndaki kargo ve yemek tesisleri de dahil olmak üzere tüm operasyonlarında kullanılacak 3.5 megavatlık bir çatı güneş enerjisi sistemi kurdu.

Çatıdaki elektrik santrali 6.500'den fazla bağımsız güneş panelinden oluşuyor ve yılda 4.300 megavat saatin üzerinde yeşil enerji üretecek, dnata'nın Singapur'da elektrikle ilgili karbon emisyonlarını yılda %20 oranında azaltmasına olanak sağlayacak.

dnata'nın havaalanı operasyonlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı David Barker şunları söyledi: "Operasyonlarımızda mümkün olan en yüksek düzeyde çevresel verimliliği sağlamak için karbon ayak izimizi azaltmaya kararlıyız.

Singapur'da güneş enerjisi sisteminin kullanımı, dnata'nın operasyonlarını daha da sürdürülebilir hale getirme ve önümüzdeki iki yıl içinde küresel olarak karbon ayak izimizi %20 azaltma çabalarımızda önemli bir dönüm noktasıdır."

Sembcorp Industries Entegre Çözümler (Singapur ve Güneydoğu Asya) ve Yenilenebilir Enerji Kaynakları (Endonezya) Başkanı Jen Tan şunları söyledi: “dnata'nın karbon ayak izlerini azaltma yolunda ilk adımlarını atmasına yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyoruz ve gelecekte onlarla birlikte daha yenilikçi yeşil çözümler keşfetmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz."Slider Altına