CW Enerji'den Güneş Enerjisinde İran Atağı

22 Ocak 2018 Dergi:

CW Enerji Müh. Tic. Ve San. Ltd. Şti., yenilenebilir enerji sektöründe dev atılım yapan İran ile güneş paneli ürün tedariki konusunda anlaşma imzaladı. Anlaşma kapsamında CW Enerji, İran firmasına Antalya’dan CW ENERJİ/CWT270-60P marka modelli güneş paneli gönderecek. 

İş birliği anlaşması, CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, CW Enerji Genel Müdürü Volkan Yılmaz ve İran merkezli solar enerji firması yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. İran merkezli solar enerji firması ile CW Enerji Müh. Tic. Ve San. Ltd. Şti., arasında imzalanan anlaşma kapsamında, Antalya OSB’de faaliyet gösteren CW Enerji, İran’a CW ENERJİ/CWT270-60P marka modelli güneş enerjisi paneli ihraç edecek. İranlı solar enerji firması yöneticileri, İran solar enerji pazarına güçlü bir partnerle girmek istedikleri için CW Enerji firmasıyla çalışmak istediklerini ve bu anlaşmanın sağlanmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, anlaşmanın her iki ülke için hayırlı olmasını dilediler.

“Amacımız ülkemize döviz girdisi sağlamak”

Çevre dostu, temiz enerji kaynağı güneş gibi sınırsız ve ücretsiz olan bir kaynaktan sonuna kadar faydalanılması gerektiğinin altını çizen CW Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Sarvan, “Şu anda rüzgar ve güneş enerji teknolojileri çok çok ucuz durumda. Gaz, petrol, kömür ve nükleer gibi enerjilerden de daha ucuz. Bu da gelecekte konvansiyonel enerji sistemlerinin tamamının yerini yenilenebilir enerjiyle değiştirmemize imkan tanıyor. Tüm Dünya’da güneş enerjisine ilgi ve talep çok hızlı şekilde artıyor. Güneş enerjisi panellerinin üretimi ve kurulumu konusunda Türkiye’de lider konumdayız. Şuanda Almanya, Romanya, İsviçre, İran, Fas, Kosova, Tunus, Suriye, Irak gibi 12 ülkeye ihracatımız sürüyor. Yeni atılımlarımızla Amerika, Avrupa ve Afrika'da yeni pazarlara ürün satmayı amaçlıyoruz. Amacımız, CW Enerji’yi bir dünya markası haline getirmek ve yabancı ülkelere yönelik projelerimizle ülkemize döviz girdisi sağlamaktır. Bu bağlamda böylesine güçlü bir partner ile yaptığımız iş birliği anlaşması bizi heyecanlandırmaktadır. Anlaşmanın her iki ülke adına hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.