Header Reklam
Header Reklam

Boviet Solar Son Teknoloji Güneş Modülleri 2024 Yılının En İyi Performansı Olarak Değerlendirildi

09 Haziran 2024
Boviet Solar Son Teknoloji Güneş Modülleri 2024 Yılının En İyi Performansı Olarak Değerlendirildi

Monokristal PV hücreleri, Gamma Series™ Monofacial ve Vega üretiminde uzmanlaşmış bir güneş enerjisi teknolojisi şirketi Boviet Solar Technology Co. Ltd., Bifacial PV Modüllerinin, Kiwa PVEL 2024 PV Modülü Güvenilirlik Puan Kartında En İyi Performans Gösterenlerden biri olduğunu duyurdu. Bu yıl, Boviet Solar'ın modüllerinin art arda beşinci kez bu ödülü kazandığı yıl oldu.
Kiwa PVEL, güneş enerjisi ve enerji depolama endüstrisine yönelik önde gelen bağımsız test laboratuvarıdır. Kiwa PVEL her yıl, geliştiricilerin, yatırımcıların ve varlık sahiplerinin projeleri için PV modüllerini seçerken başvurdukları bağımsız, uzun vadeli güvenilirlik ve performans verilerini sağlayan PV Modülü Güvenilirlik Puan Kartını yayınlamaktadır. PVEL tarafından 2012 yılında PV modülü tedarikçi karşılaştırması ve proje düzeyinde enerji verimi ve finansal modeller için ampirik veriler sağlamak amacıyla kurulan kapsamlı bir test rejimi olan PV Modülü Ürün Yeterlilik Programının (PQP) sonuçlarını özetlemektedir. 
Kiwa PVEL hakkında daha fazla bilgi: https://www.pvel.com
Boviet Solar ABD Başkanı Sienna Cen; “Kiwa PVEL Puan Kartı, tüm modül üreticilerinin ulaşmayı umduğu altın standarttır. En İyi Performans Gösteren PV Modüllerimiz, güvenilirlik ve performans söz konusu olduğunda birinci sınıf olduklarına dair bağımsız bir onay aldı. Boviet Solar modüllerinin beş yıl üst üste bu ödülü kazanmış olması, birinci sınıf tasarım ve mühendisliğimizin, titiz süreçlerimizin ve kalite kontrolümüzün kanıtıdır” dedi.
Kiwa PVEL Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Tristan Erion-Lorico, “Boviet Solar gibi defalarca En İyi Performans Ödülünü kazanan PV modülü üreticileri, açıkça modül güvenilirliğine kendilerini adamıştır. Boviet Solar'ı, titiz test programımızda bir yıl daha En İyi Performans sonuçları elde ettiği için tebrik ediyoruz" dedi.
Boviet Solar'ın tek yüzeyli ve çift yüzeyli PV modülleri, daha iyi teknoloji göz önünde bulundurularak, sağlam ürün bileşenlerinden, sıkı kalite kontrol adımları ve yüksek teknolojili üretim süreçleriyle üretilmiştir. PERC hücresi, TOPCon hücresi, yarım kesim, çoklu bara ve büyük hücre tasarımları, şirketin PV modüllerinin modül başına daha fazla güç elde etmesine, daha fazla foton yakalamasına, daha fazla enerji üretmesine ve farklı kurulum gereksinimleri altında ve zor hava veya çevre koşullarında güvenilir sistem performansı sağlamasına olanak tanır. Slider Altına