Black and Veatch, Boviet Solar PV Modüllerinin Tasarımını, Performansını ve Üretimini Değerlendirdi

21 Kasım 2022 Dergi:

Uluslararası alanda lider bir mühendislik, tedarik, EPC ve danışmanlık şirketi olan Black and Veatch, Boviet'in Gamma ve Vega serisi modüllerinin tasarımını, performansını ve üretimini değerlendirdi.

PERC fotovoltaik (PV) hücrelerinin üretiminde uzmanlaşmış Boviet Solar Technology Co. Ltd. şirketinin Vietnam'daki tesisinde üretilen kristal silikon PV modülü serisinin (Gamma Series™ Monofacial ve Vega Series™ Bifacial PV Modülleri) Black and Veatch tarafından yapılan en son bağımsız değerlendirmesinin başarıyla tamamlandığını duyuruldu.

Black and Veatch'in bağımsız PV modül değerlendirmeleri, güneş enerjisi endüstrisine önemli bir hizmet sunmaktadır. Black and Veatch, PV modüllerini, üretimlerinde kullanılan teknolojileri ve tesisleri değerlendirmek için endüstri paydaşları için güvenilir bir başvuru kaynağıdır. Bağımsız değerlendirmeler, müşterilerin ihtiyaçlarına uygun en iyi PV modüllerine yatırım yaptıklarından emin olmak için ihtiyaç duydukları bilgileri sağlar. Black and Veatch'in bağımsız değerlendirmeleri, PV modülü üreticilerine, PV modül kalitelerini ve güvenilirliklerini nasıl iyileştirecekleri konusunda tavsiyeler de içerir.

Boviet Solar ABD Başkanı Sienna Cen; "Black and Veatch tarafından bu bağımsız değerlendirmenin tamamlandığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Black and Veatch, Gamma ve Vega serisi modüllerimizi derinlemesine inceleyerek modüllerin güçlü yönlerini belirledi ve modüllerin daha fazla geliştirilmesi için önerilerde bulundu. Bu, Boviet Solar'ın güvenilir ve uzun vadeli Tier 1 PV modül üreticisi olmaya devam etme taahhüdünü bir kez daha kanıtlıyor. Kısacası bu değerlendirme, müşterilerimizin güneş enerjisi projeleri için bize güvenebileceklerini söylüyor” dedi.

Boviet Solar; Gamma Series™ Monofacial ve Vega Series™ Bifacial PV modüllerinin, sıkı kalite kontrol adımları ve yüksek teknolojik üretim süreçleri altında sağlam bileşenlerden yapılmış, daha iyi bir teknoloji düşünülerek tasarlanmış olduğunu öne sürüyor. PERC yarı kesimli, çoklu baralı ve büyük hücre tasarımları, Boviet PV modüllerinin; modül başına daha fazla enerji depolamasına, daha fazla foton yakalamasına, daha fazla enerji üretmesine ve farklı kurulum gereksinimleri, zorlu hava veya çevre koşulları altında güvenilir, güvenilir sistem performansı sağlamasına olanak tanır.

Boviet Solar'ın PV Modülleri, 2019'dan beri PVEL En İyi Performanslı PV Modülü Listesinde yer alıyor. Şirket, ayrıca 2017'den beri BloombergNEF'in Tier 1 statüsünü kazandı.Slider Altına