BayWa r.e. ve Huawei, Yenilenebilir Enerjilerin Küresel Akıllı Gelişimi için Güçlerini Birleştirdi

22 Kasım 2018 Dergi:

Son zamanların önde gelen servis sağlayıcı, toptancı ve global enerji çözümleri geliştirici kuruluşlarından BayWa r.e. ve Huawei, Shenzhen'de kapsamlı işbirliği anlaşmasını yeniledi. İki taraf, küresel PV enerji santrali proje işiyle ilgili detaylı işbirliğini müştereken duyurdular ve bu işbirliğinin küresel yenilenebilir enerji endüstrisinin “akıllı gelişimi”ni destekleyeceğini belirttiler. Genel Müdür Benedikt Ortmann, BayWa r.e. Solar Projects GmbH'ın Global Satın Alma Direktörü Tino Weiss, Huawei Smart PV Global Satış ve Servis Başkanı Chen Guoguang ve diğer birçok üst düzey yönetici, bu işbirliğinin anlaşma çerçevesini genişletmek için yıllık işbirliği toplantısına katıldı.

BayWa r.e., Huawei ile 2016’da işbirliğine gitmişti. İki yıl içinde, Huawei, BayWa r.e. için  600MW invertör ve Akıllı PV çözümleri tedrarik etti. Şirketin projesi olan güneş enerjisi tesisleri 5 GW'dan daha fazla. Bir çekirdek tedarikçi olarak Huawei, en gelişmiş teknolojileri BayWa'nın PV güç santrallerine uygulayacak.

Zeka çağı geliyor. Huawei, her bir PV tesisi ve yenilenebilir enerji şirketleri için dijital bir hizmet sunarak, müşterilerinin ve çözüm ortaklarının akıllı dünyada liderlik etmesini sağlamaya çalışıyor. 2015 itibarıyla ard arda üç yıl dünyanın en fazla güneş invertörü satışını gerçekleştiren Huawei, global yenilenebilir enerjinin akıllı yükselişini sağlayarak BayWa r.e. ile bu derin işbirliğine devam etmeyi amaçlıyor.

 

Fotoğraf: BayWa r.e.’nin Don Rodrigo 175MW Akıllı PV Tesisi, İspanyaSlider Altına