Baymak Hibrit Projelerle Enerjide Tasarruf Sağlıyor

08 Kasım 2017 Dergi:

Baymak, PV sistemleri ve hava kaynaklı ısı pompalarıyla sunduğu hibrit projeler sayesinde çevreci ve tasarruflu enerji üretimiyle verimlilik sağlıyor.

Her zaman sürdürülebilir bir çevre için yenilikçi çözümler sunan Baymak, yenilenebilir enerji grubundaki ürünleriyle ısıtmada ve soğutmadaki maliyetleri sıfırlıyor. Fotovoltaik sistem ve ısı pompası kullanımı ile geliştirilen hibrit enerji projeleri konut ve işyerleri için enerjiden tasarrufun etkin yöntemi oluyor.

Uygulanan hibrit enerji projelerinde ısıtma-soğutma ihtiyacı, yüksek verimli yeni nesil ısı pompalarının havadan aldığı enerjiyle sağlanmakta. 1 birim enerji girdisine karşılık 4 birimlik enerji faydası sağlayan ısı pompaları aracılığıyla ısıtma- soğutma ve sıcak su ihtiyacı tek bir cihazdan karşılanabiliyor. Isı pompasının ihtiyacı olan 1 birimlik enerji ise mekanın çatısına; ihtiyaç duyulan kapasiteye uygun fotovoltaik paket sistemlerle karşılanabiliyor. 

Hibrit Enerji Sistemi Örnek Proje

Standart izolasyona sahip 150 m2 büyüklüğünde bir evin ısıtma ve soğutma ihtiyacını karşılayabilecek enerji kapasitesi 12 kW’dır. Yeni nesil Baymak ısı pompaları bu kapasitenin ortalama %75’ni havadan, kalan kısmını elektrik enerjisinden alır. Bu elektrik enerjisi ihtiyacını ise çatıya kurulacak 3 kW  PV paket  sistemle sağlayabilirsiniz. Böylece evinizdeki ısıtma – soğutma ihtiyacınızı doğal kaynaklardan karşılayarak hem kendi enerjisini kendi üreten hem de çevreci hibrit bir enerji sistemine sahip olabilirsiniz.Slider Altına