Başkent EDAŞ, 'Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş' adıyla devam edecek

30 Kasım 2011 Dergi: Kasım-Aralık 2011

Enerjisa Başkent Elektrik'te başlayan yeni dönemle ilgili olarak düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, şunları söyledi: "Dikey entegrasyona dayalı iş modelimizin bir parçası olarak Enerjisa, yapılan ilk dağıtım özelleştirmesini kazanarak, 2009 yılı başında Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'yi devraldı. Aradan geçen 2,5 yıllık süre içinde, gerek eski gerek yeni Başkent çalışanları kenetlenmiş bir ekip olarak çalışarak çok önemli değişikliklere imza attılar ve şirketi bugün artık gururla Enerjisa adının sorumluluğunu üstlenecek noktaya getirdiler. Müşteri memnuniyeti ve operasyonel mükemmelliği en ön plana koyan bu anlayış ile Enerjisa Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin Ankara, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kırıkkale, Kastamonu ve Çankırı illerimizde yaşayan tüm insanlarımıza en yüksek kalitede hizmet sunacağına inanıyorum".

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Selahattin Hakman, Enerjisa Başkent Elektrik'i Avrupa'ya örnek teşkil eden bir hizmet kuruluşu haline getirmeyi hedeflediklerini belirtirken Enerjisa CEO'su Yetik K. Mert ise konuşmasında şunları söyledi: "Müşteri Bilgi Sistemleri alanında dünyanın en gelişmiş uygulama paketi olan SAP ISU sistemini devreye aldık, Çağrı Merkezimizde çok kısa bekleme süreleriyle hizmet veriyoruz. Türkiye'nin elektrik dağıtım sektöründeki ilk SCADA otomasyon altyapısını kurduk, böylece şebekede yaşanan sıkıntılara çok kısa sürede çözümler oluşturabilir hale geldik. Artık şebekelerimizi uluslararası standartlara göre işletiyoruz. Tüm süreç ve lokasyonlarda standardizasyona giderek, farklılıkları ortadan kaldırdık. Müşterilerimiz her merkezimizden aynı kalitede aynı hizmeti alabilecek."

Yenilenen Enerjisa Başkent Elektrik, Enerjisa bünyesi altındaki kurumsallaşmasını da tamamladı. Web sitesi yenilenerek www.enerjisa.com.tr adresinde müşterilerine bilgi ve online hizmet imkanı sunmaya başladı. Ankara ve çevresindeki illerde bulunan Müşteri Hizmet Merkezleri de Enerjisa kurum kimliğine uygun olarak yenileniyor. Uluslararası standartlarda yenilenen çağrı merkezi 444 4 372 ile müşterilerine 7/24 hizmet vermeye başladı.


Etiketler