Azelio TES.POD®, Solar Impulse Vakfının Yeşil Teknoloji Etiketini Aldı

11 Şubat 2021 Dergi:

Azelio'nun uzun süreli enerji depolama sistemi TES.POD, Solar Impulse Efficient Solution etiketi ile ödüllendirildi. Solar Impulse Vakfı, iklim değişikliği ile mücadele edebilecek 1.000 çözüm seçmeyi hedefliyor. Seçim süreci, bağımsız uzmanların hem ekonomik hem de çevresel değerlendirmelerini içeriyor ve yalnızca yüksek bir teknik olgunluğa ulaşmış ürünler uygun görülüyor.
Solar Impulse Foundation (2004 yılında kurulmuş) tarafından oluşturulan etiket, yaşam kalitesini iyileştirme potansiyeline sahip ekonomik olarak uygulanabilir yeşil teknoloji çözümlerine veriliyor. Bu başarı, TES.POD’un çevresel ve finansal uygulanabilirliğinin doğrulanmasını ve İsveç merkezli yenilenebilir enerji şirketinin ticarileşme sürecini daha da güçlendiriyor.
TES.POD şu anda Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'da kullanılmaktadır. TES.POD'un tasarımı, lityum iyon pillerden daha düşük bir maliyetle ve önemli ölçüde daha düşük çevresel etkiyle gece-gündüz temiz güç üretimiyle enerji depolamaya olanak tanır. Azelio’nun TES.POD’u, uygun fiyatlı yenilenebilir ana yük gücüne ihtiyaç duyan müşteriler için güvenilir bir sistem sunar. Azelio, toplamı 426 MW/5,4 GWh'ye varan MOU anlaşmaları imzaladı ve kısa süre önce ilk ticari siparişini aldı ve şirketin, 2021'in 3. çeyreğinde seri üretime başlamasıyla birlikte küresel ticari piyasaya güçlü bir şekilde nüfuz etmesini sağlayacak.Slider Altına