AYETEK’ten Van Aile Sağlık Merkezi’nin üzerinde 12 KW’lık proje

05 Ağustos 2015 Dergi: Temmuz-Ağustos 2015

Van Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Tuşba Gedikbulak Aile Sağlık Merkezi üzerine kurulan toplam 12 kW gücünde rüzgâr ve güneş enerjisi sayesinde elektrik kesintilerinde dahi sağlık hizmetleri devam edecek. Devreye alınan ve şebekeden bağımsız olarak çalışan proje 9 kW güneş enerjisi ve 3 kW rüzgâr enerjisi olmak üzere toplam 12 kW kurulu güce sahip. Böyle bir projeyi hayata geçirmiş olmaktan son derece memnun olduklarını ifade eden AYETEK Solar kurucu ortağı Abdullah Özel, özellikle bölge halkının hayat kalitesini artıran bu ve benzeri projeleri tercih ettiklerini belirtti.

Abdullah Özel sözlerine şöyle devam etti: "Projede, elektrik kesintilerinde sağlık hizmetlerinin devam etmesi ve Aile Sağlık Merkezi’nde kullanılan makine ve ekipmanların çalışmalarını sürdürmesi hedeflendi. Aile Sağlık Merkezi’nde belirli ortam sıcaklıklarında muhafaza edilmesi gereken aşılar bulunmakta fakat elektrik kesintilerinden dolayı bu aşıların muhafazası son derece zorlu bir hal almaktaydı. AYETEK Solar olarak gerçekleştirdiğimiz bu proje sayesinde artık bu zorluklar mazide kaldı. Yenilenebilir enerji kaynaklarının insanların hayat kalitesini ne derecede artırabileceğinin çok güzel bir örneğini hayata geçirmekten son derece memnunuz".

Rüzgâr enerjisi alanında olduğu gibi, güneş enerjisi alanında da başarılı projeler gerçekleştirdiklerini ifade eden Abdullah Özel, Türkiye genelinde bayilik ağı oluşturduklarını ve belirli kriterlere uyan bayilere AYETEK olarak bilgi birikimlerini aktardıklarını ifade ederek sözlerini sonlandırdı.Slider Altına