Avustralyalılar Yenilenebilir Enerji Konusundaki Yatırımları Destekliyor

27 Ağustos 2018 Dergi:

Yapılan yeni bir ankete göre, Avustralyalıların ülkenin geleceğinde daha büyük bir rol oynamak için yenilenebilir enerji yatırımlarına destek verdiklerini açıkladı. Reachtel'in Greenpeace adına yürüttüğü anket, 3.999 Avustralyalıların temiz teknolojiler ve enerji maliyetleri hakkındaki görüşlerini sordu.

Ankete katılanların yüzde 66,7'si rüzgâr ve güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerjilerin fosil yakıtlara göre daha fazla devlet desteği alması gerektiğini düşünüyor. Ankete katılanların yüzde 70'i hükümetin elektrik fiyatlarında indirime yardımcı olmak için iddialı bir yenilenebilir enerji hedefi belirlemesi konusunda anlaştı.

Avustralyalılar düşük elektrik fiyatları istiyor ve bunu başarmanın yolunun enerji karışımında yenilenebilir enerjinin payının artırılmasını düşünüyor. Greenpeace Avustralya Pasifik Araştırma ve Soruşturma Dairesi Başkanı Nikola Casule, Avustralya halkının bilinçli olduğunu ve hükümetlerin bu konu üzerinde hareket etmesini beklediklerini söyledi.

Anket ayrıca, insanların yüzde 78'inin çatıdaki güneş enerjisini monte etmenin elektrik faturalarını azaltmanın iyi bir yolu olduğunu düşünüyor. Bu durum Avustralyalıların şu anda rekor bir oranda güneş panelleri kurması ve 2017 yılında toplam 3,5 milyona ulaşması nedeniyle deneyimin bir sonucu olarak ortaya çıkması muhtemel.

www.climateactionprogramme.org/