Avrupa Konutsal Güneş Enerji Sistemleri, HUAWEI FusionHome ile Daha “Akıllı” Hale Geldi

01 Haziran 2017 Dergi:

Huawei Avrupa konutsal güneş enerjisi sistemleri pazarına, Huawei FusionHome Akıllı Enerji Çözümleri’ni sundu. Münih’te düzenlenen Intersolar 2017 fuarında, modern evler için akıllı PV donanımını ve akıllı izleme yazılımını bir araya getiren Huawei FusionHome ilk kez görücüye çıktı.

Bu bütünleşik çözüm, kullanıcılarına daha iyi bir yaşam için, daha akıllı enerji sistemi sunarak güç tüketimlerini etkin bir şekilde yönetmelerini ve enerji verimlerini en üst düzeye çıkarmalarını sağlıyor.

Huawei FusionHome tanıtımında konuşan Huawei’in Akıllı PV Bölümü Konutsal Çözümler Genel Müdürü Steven Zhoutao özetle şunları söyledi: “Huawei FusionHome Akıllı Enerji Çözümü, akıllı enerji yönetimini çok gelişkin hale getirmek ve konutlarda güneş pv tesisatının yatırım getirisini en üst düzeye çıkarmak, dağıtımı kolay, kurulumu kolay ve kullanımı kolay bir çözüm sağlamak hedefi doğrultusunda geliştirildi”.

Tüm çatı dizaynları için uygun bir Akıllı PV çözümü sunan Huawei FusionHome, konut piyasasındaki müşteri talep ve ihtiyaçlarını karşılama esnekliğine sahiptir. Huawei FusionHome Akıllı PV Optimizerleri, en kompleks çatıların bile alan kullanımını en üst düzeye çıkararak modüllerin gölgeye eğilimli alanlara çeşitli yönde monte edilmesini ve bir seride farklı modül türlerinin kullanılmasına olanak tanır ve böylece enerji eldesini %5-30 oranında artırır.

Huawei FusionHome’da daha fazla silikon, daha az bakır ve Huawei patentli 5 seviyeli topolojisini kullanarak invertör verimliliği %98.6'ya yükseltilmiş, böylece yeni bir endüstri standardı oluşturulmuştur. Akıllı çok katmanlı topoloji gibi daha hassas güç dönüştürme ve kontrol teknolojisi de, AC çıkış dalgalarını daha düzgün hale getirir ve konut enerji sistemlerinin verimini ve verimliliğini önemli ölçüde artırır.

Huawei'nin FusionHome Akıllı Enerji Merkezi, konutun içindeki akıllı ev aletleri ile iletişim kurabilir, kullanılan güneş enerjisini en üst düzeye çıkarmak için bilgi ve enerji akışlarını kontrol edebilir. Entegre, tak ve çalıştır DC-kuplajlı enerji depolama arayüzü, kullanım kolaylığı sağlarken, her hangi bir zamanda PV ilave edilmesine olanak tanır. Böylece yeni enerji depolama sistemlerine yatırım yapılması ihtiyacını ortadan kaldırır.

Kullanıcılar sistemlerini bir PC veya akıllı telefondan gerçek zamanlı olarak kolayca izleyebilir. Akıllı Güç Sensörü, hava koşullarına ve elektrik fiyatlamasına bağlı olarak, herhangi bir zamanda mevcut gücü ve en iyi nasıl kullanıldığını gösterir. Şebekede çok düşük maliyetli elektrik verildiğinde, Huawei FusionHome, bu kez depolama pillerini şarj etmek için şebekeye bağlantı yönünü otomatik olarak değiştirebilir ve böylece enerji maliyetlerini en aza indirebilir.

Huawei'nin FusionHome Akıllı Enerji Çözümü, kullanıcı deneyimini basitleştirmek üzere tek dokunuşlu bir başlatma özelliğiyle ve ilk devreye girme anındaki verimi %50'den fazla artıracak şekilde tasarlandı. Uzaktan yazılım yükseltmeleri, değiştirme hizmetleri, I-V tanı dahil olmak üzere uzaktan görselleştirilmiş modül seviyesi yönetimi, tek bir düğmeye basarak gerçekleştirilebilir. Bu, 17 farklı PV modülü arızasının uzaktan algılanmasını olanak tanır ve yerinde inceleme ihtiyacını ortadan kaldırarak işletme maliyetlerinin önemli ölçüde azaltılmasını sağlar.

Huawei FusionHome, bilgi ve enerji akışlarını senkronize ederek müşterisine maksimum katma değer sağlar ve akıllı, basit, güvenli bir ev deneyimi yaşatır.

Not: IP65 koruma derecelendirme standartlarına göre yapılandırılmış olan Huawei FusionHome, yatırıma ve kullanıcılara güvenlik sağlar. Doğal soğutma teknolojisi ve yerleşik DC ve AC aşırı gerilim parafudarlarına ek olarak, Huawei FusionHome Akıllı Dengeleyiciler, her bir PV modülünün yüksek voltajı engellemek için modülün enerjisini hızla kesebilir. Bu, ev sahipleri ve bakım personeli için güvenlik sağlar ve ayrıca maddi hasar riskini azaltır.Slider Altına