Header Reklam
Header Reklam

Avrupa %45 Yenilenebilir Enerjiye “Evet” Diyor

09 Nisan 2023
Avrupa %45 Yenilenebilir Enerjiye “Evet” Diyor

AB, Avrupa'nın 2030 yenilenebilir enerji hedefi konusunda geçici bir anlaşmaya vardı: %42,5 bağlayıcı yenilenebilir hedef, %2,5 artırılarak hedef %45’e çıkarıldı.

Başlangıçtaki %40'lık daha düşük hedefle karşılaştırıldığında, %45 yenilenebilir enerji:

• AB CO2 emisyonlarını her yıl 500 ton azaltmak

• gaz ithalat maliyetlerinden 200 milyar € tasarruf etmek

• Avrupa'nın ihtiyaç duyduğu gaz ithalat miktarını yarıya indirmek anlamına geliyor.

Bu başarı, Brüksel'deki SolarPower Europe ofislerinde gerçekleşen Yıllık Genel Toplantısı öncesinde güzel bir hava oluşturdu. Toplantı sırasında, Başkan, iki Başkan Yardımcılığı ve iki Yönetim Kurulu Üyesi olmak üzere yönetim kurulu kilit üyelerini atamak için seçim yapıldı.

Başkan Aristotelis Chantavas, iki Başkan Yardımcısı Jochen Hauff (Baywa r.e.) ve Alexandra Sombsthay (Akuo Energy) ve Yönetim Kurulu üyeleri Stefanie Alexander (RWE Renewables) ve Jörg Ebel (IBC Solar) yeni Yönetim Kurulunu oluşturdu.

SolarPower Europe Başkanı Aristotelis Chantavas, “Avrupa güneş enerjisi yeni bir döneme giriyor. Güneş enerjisi her zamankinden daha fazla talep görüyor ve vatandaşlar ve politika yapıcılar, iklim nötrlüğü ve enerji güvenliği sağlama konusunda bize güveniyor. SolarPower Europe Başkanı olarak yeniden seçilmek ve yeni Avrupa enerji sisteminin güneş temellerini oluşturmaya devam edebilmek büyük bir onur” dedi.Slider Altına