ABB, IV. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi'ne katıldı

07 Aralık 2015 Dergi: Kasım-Aralık 2015

ABB Elektrik Alçak Gerilim Ürünleri Bölümü, 21-24 Ekim 2015 tarihlerinde İzmir Tepekule Kongre Sergi Merkezi'nde düzenlenen IV. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi'nde ziyaretçilerle buluştu.

Alçak Gerilim Ürünleri, sergi alanında 2015 yılında Global lansmanı yapılan Free@home’u tanıttı. Free@home daha çok konut ve küçük ölçekli ticari binalar için tasarlanmış bir otomasyon sistemi. Sistemin KNX'ten farkı, son kullanıcının ekstra bir entegratör firmaya ihtiyaç duymadan tüm programlamayı kendisinin yapabilmesi. Sistem ile aydınlatma, perde/panjur, ısıtma/soğutma ve interkom sistemi tek bir çatı altında kontrol edilebiliyor. Sisteme uzaktan erişim vasıtası ile akıllı tablet/telefonlar ile kontrol ve izleme mümkün hâle geliyor. Farklı renk ve şekilde dizayn edilmiş anahtar serileri ile kullanıcı evinin şıklığını teknoloji ile birleştirebiliyor.

Ayrıca sergi alanında, ABB’nin yeni alçak gerilim ana dağıtım pano serisi System Pro E Power da tanıtıldı. ABB pano ürün yelpazesine 2016 yılıyla beraber katılacak ve satışına başlanacak yeni tip testli dağıtım pano serisi System Pro E Power, Form 4B’ye kadar tüm formlama seviyeleri, IP65 koruma derecesi, 120kA kısa devre dayanım ve 6300A’ya kadar olan akım değeri ile tüm bina ve endüstri uygulamaları için uygulanabilecek bir çözüm. Yeni nesil Emax 2 ile uyumu sayesinde pano hacminden, dolayısıyla bara ve saç gibi malzeme maliyetinden tasarruf sağlar.

ABB'nin 2014 yılında satışa sunulan açık tip devre kesici serisi Emax 2, fuar alanında System Pro E Power ile birlikte sergilendi. Enerji ölçümü, harmonik analizi ve çeşitli özel korumaları aynı anda sağlayan, dokunmatik ve Türkçe menü ekrana sahip Ekip Hi-Touch koruma ünitesi ziyaretçilerin beğenisini kazandı. IEC 61850 protokolü dâhil, 7 farklı haberleşme protokolü ile hiçbir çeviriciye ihtiyaç duymadan doğrudan haberleşebilen Emax 2 sade ve kolay bir çözüm olarak akıllarda kaldı.

Kongrede Alçak Gerilim Ürünleri fuar standında çözümlerini sunarken, Pano İmalatı Satış Kanalı Müdürü Taner Aksoy “Alçak Gerilim Pano Sistemlerinde Uygulanacak Sismik Testler ve İlgili IEC Standartları”, KNX Satış & Eğitim mühendisi Metin Uçar ise “KNX Projelerinde Fancoil Entegrasyonu” konulu oturumlara konuşmacı olarak katıldılar.


Etiketler

ABB

Slider Altına