547 Energy Andy Kinsella ile Ortaklığını Duyurdu

18 Nisan 2021 Dergi:

Aer Soléir, Avrupa’da kara tipi yenilenebilir enerji projeleri geliştirecek.

Quantum Energy Partners’ın (Quantum) temiz enerji yatırım platformu olan 547 Energy LLC’nin (547 Energy) bir iştiraki, Avrupalı temiz enerji endüstrisi duayeni Andy Kinsella (Kinsella) ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklık; Avrupa çapında kara rüzgar, güneş ve enerji depolama projelerinden oluşan bir multi-gigawatt (GW) portföyü geliştirmek, inşa etmek, ve işletmek misyonuyla hareket edecek. Yeni platform Aer Soléir’in genel merkezi İrlanda’nın Dublin kentinde olacak.

Kinsella, uluslararası enerji sektöründe 35 yılı aşkın bir deneyime sahiptir ve İrlanda Elektrik Tedarik Kurulu (ESB), ESB International, GE, Siemens ve en son CEO olarak görev yaptığı Mainstream Yenilenebilir Enerji gibi şirketlerde liderlik pozisyonlarında bulunmuştur. Kinsella ayrıca, Uluslararası Enerji Ajansı’nın (Paris) Yenilenebilir Enerji Endüstrisi Danışma Kurulu üyesi, Smartwind’in (Mainstream-Siemens-Ørsted JV offshore rüzgar geliştirme şirketi) Başkanı ve Enerji Alt Komitesi’nin bir üyesidir. Ayrıca Britanya İrlanda Ticaret Odası ve Bağımsız İklim Değişikliği Komitesi Danışma Komitesi Üyesidir (Londra).

547 Energy CEO’su ve Başkanı Gabriel Alonso, konuyla ilgili “Avrupa Yeşil Anlaşması, Avrupa’yı temiz bir enerji ekonomisine geçirmek için politika yol haritasını sağlıyor ve 2050’ye kadar dünyanın ilk iklim-nötr kıtası olmak için Avrupa’nın siyasi hedefini harekete geçiriyor. Hızlanan temiz enerji geçişine yatırım yapmak için bundan daha iyi bir zaman olmadığına inanıyoruz ve bu yeni girişimde sorumluluğu yöneten Andy ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Andy’nin Aer Soléir’i lider bir Avrupalı  yenilenebilir enerji geliştiricisi haline getirme becerisine tamamen güveniyoruz ve bu yolculukta yakından çalışmayı dört gözle bekliyoruz" dedi.

Quantum Genel Müdürü ve 547 Energy Direktörü Sean O’Donnell, “Andy’yi yıllardır tanıyoruz ve onunla yaptığımız bu ortaklık sayesinde Quantum’un temiz enerji alanındaki varlığını daha da genişletmekten heyecan duyuyoruz. Yatırımcıları için güçlü sonuçlar verebilen, kendini kanıtlamış, yürütme odaklı bir yöneticidir. Avrupa elektrik şebekesinin karbondan arındırılması görevi, Andy ve Aer Soléir ekibi gibi girişimcilerin vizyonunu ve bağlılığını gerektiren anlamlı bir girişimdir” dedi.

Aer Soléir’in Kurucu Ortağı ve İcra Kurulu Başkanı Andy Kinsella, “Hem 547 Energy hem de Quantum’un sağladığı destek, vizyon ve uzmanlıkla bu heyecan verici çabaya liderlik etmekten şahsen çok memnunum. Aer Soléir’in misyonu, Avrupa genelindeki topluluklara maddi, uzun süreli ekonomik faydalar sağlayacak, sınıfının en iyisi, büyük ölçekli, enerji geçişi projeleri geliştirmek ve inşa etmektir. Müşterilerimize güvenli, güvenilir ve değerli temiz enerji sağlamayı ve yatırımcılarımıza üstün getiri sağlamayı dört gözle bekliyoruz. Vizyonumuz, bir gün herkesin hayatının sürdürülebilir bir şekilde çevre dostu elektriğe sahip hale gelmesinden ve herkes için daha temiz bir enerji geleceği yaratmada aktif bir rol oynamaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

547 Enerji adı nereden geliyor?

İnsan gözü, yaklaşık olarak 400 nanometre (mor) ila 700 nanometre (kırmızı) arasında değişen dalga boylarında renk görür ve yeşil kabaca 490 ila 575 nanometre arasında bulunur. 547 nanometrelik bir dalga boyu, 547 Enerji’nin sürdürülebilir bir enerji geleceğine doğru ilerlemek için genel amacını temsil eden bir renk olan “elektrik yeşili” olarak görülebilir.

Quantum Energy Partners hakkında

1998 yılında kurulan Quantum Energy Partners, başlangıçtan bu yana bağlı şirketleriyle birlikte 17 milyar dolardan fazla öz sermaye taahhütlerini yönetmiş olan, küresel enerji endüstrisine özel sermaye sağlayan lider bir sağlayıcıdır. Quantum hakkında daha fazla bilgi için www.quantumep.com Slider Altına