5. İzmir Rüzgâr Sempozyumu ve Sergisi 3-5 Ekim 2019 Tarihlerinde İzmir’de Düzenlenecek

18 Ocak 2019 Dergi:

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubeleri tarafından 3-4-5 Ekim 2019 tarihlerinde MMO Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan 5. İzmir Rüzgâr Sempozyumu ve Sergisi için bir yıl öncesinde başlayan hazırlık çalışmaları devam ediyor. Sempozyum Yürütme Kurulu bugüne kadar gerçekleştirdiği toplantılarla etkinlik içeriğini oluşturarak bildiri çağrısında bulundu.

Rüzgâr Enerjisi sektöründeki ürün ve hizmet alanında bölgesel bir merkez olan, “rüzgâr enerjisinin başkenti” İzmir, sektördeki son gelişmelerin takip edildiği, sorunların masaya yatırıldığı, sektörün teknik içeriği en yoğun etkinliği olan İzmir Rüzgâr Sempozyumu ve Sergisi’ne 5. defa ev sahipliği yaparak günümüz teknolojilerinin yanı sıra geleceğin teknolojilerinin de paylaşıldığı bir ortamı kamuoyuna sunacak.

Sempozyumda teknik oturumların yanı sıra en yeni akademik gelişmelerin de paylaşılacağı oturumları ile akademi, sanayi, toplum iş birliğine katkı sunacak olan sempozyum bünyesinde, yerli imalat teknolojileri ve üreticilerin karşılaştıkları sorunların da tartışılacağı oturumlara yer verilecek. Elektrik Mühendisleri Odası ve Makina Mühendisleri Odası’na kayıtlı rüzgâr alanında uzmanların katılımıyla oluşturulan yürütme kurulu toplantıları sonunda sempozyumun çerçevesi belirlendi. Afiş ve ilkçağrı broşürü hazırlanmış sempozyum takvimi kamuoyu ile paylaşıldı. Buna göre sempozyum takvimi şu şekilde oluşturuldu:

 

4 Mart 2019 Bildiri özetlerinin sempozyum sekretaryasına gönderilmesi

29 Mart 2019 Bildiri özetlerinin değerlendirilmesi ve yazarlarına sonucun iletilmesi

17 Haziran 2019 Tam metin bildirilerinin sempozyum sekretaryasına gönderilmesi

29 Temmuz 2019 Bildirilerin değerlendirilmesi ve yazarlara sonucun iletilmesi

 

Başvurular için gerekli bildiri özet formu, bildiri yazım kuralları ve örnek bildiri şablonuna internet sayfasından ulaşabilirsiniz. Özet kabulünün ardından bildiri metinlerinizi belirtilen tarihlere kadar izmir@ruzgarsempozyumu.org adresine gönderebilirsiniz.

Rüzgâr Sempozyumu süresince bu alanda ürün ve hizmet üreten firmaların, sempozyum katılımcılarıyla iletişim kurabilecekleri ve çalışma konularını aktarabilecekleri bir ortam sağlamak amacıyla sergi de düzenlenecek. Firmalar sergiye katılarak veya sponsorluklarla hem sempozyuma destek verebilir, hem de ürün ve hizmetlerinin tanıtımı için bu fırsatı değerlendirebilir. Sempozyum hakkında detaylı bilgiye (www.ruzgarsempozyumu.org) ulaşabilirsiniz.